معاون وزیر علوم خبر داد؛

۵۰درصد مراكز آموزش عالی زیر خط استاندارد، ساماندهی در قالب ادغام

۵۰درصد مراكز آموزش عالی زیر خط استاندارد، ساماندهی در قالب ادغام كنكوری: معاون آموزشی وزارت علوم اظهار داشت: حدود ۵۰ درصد مراكز آموزش عالی دولتی زیر خط استاندارد قرار دارند كه در قالب ادغام، تجمیع و تغییر ماموریت ساماندهی خواهند شد.مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اینكه چه تعداد از موسسات آموزش عالی نیازمند ادغام با دانشگاه های دیگر هستند، اظهار داشت: این مورد در حال بررسی بوده و پس از جمع بندی نهایی اعلام می گردد.
وی افزود: ولی در مجموع می توان گفت، حدود ۵۰ درصد مراكز آموزش عالی دولتی زیر خط استاندارد قرار داشته و نیازمند كمك هستند.
معاون آموزشی وزارت علوم تصریح كرد: ساماندهی آموزش عالی مختص این مراكز است كه تا بتوانند رشد كنند و شیوه رشد آنها متفاوت می باشد كه شامل ادغام، تجمیع و حتی تغییر ماموریت می گردد.
شریعتی نیاسر، «ساماندهی» را یكی از برنامه های ویژه وزارت علوم در سطح كشور عنوان نمود و اضافه كرد: ساماندهی در سه وجه، ساماندهی موسسات غیر دولتی در قالب ادغام، تجمیع و تغییر مأموریت، ساماندهی رشته ها در سه گروه كم متقاضی، پر متقاضی و همتراز با تاكید بر اولویت دانشگاه های دولتی و ساماندهی محتوایی در زمینه های مختلف و همچون بازبینی در دادن مجوزه دوره های تحصیلات تكمیلی و افزودن شاخص های جدید در این زمینه انجام خواهد گرفت.
به گزارش كنكوری به نقل از مهر، طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی، در جهت اجرایی شدن ماده ۳ طرح آمایش آموزش عالی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و همینطور در جهت مفاد قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران است كه برنامه اجرایی آن در دست بررسی بوده و بعد از طی مراحل قانونی و تصویب اجرا می گردد.
طرح ساماندهی با اولویت دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی دولتی كه سر بار دولت هستند با قوت و با هدف نهائی ارتقا وضعیت مؤسسات، پیاده سازی و اجرا خواهد شد.

1397/07/16
23:00:30
5.0 / 5
5138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور