20درصد فضاهای آموزشی میامی تخریبی است

20درصد فضاهای آموزشی میامی تخریبی است كنكوری: شاهرود - مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان اظهار داشت: 20 درصد مدارس و فضاهای آموزشی شهرستان میامی تخریبی و نیاز به بازسازی دارد.


سعید هژبری دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدامات اداره كل نوسازی از سال 92 تا 96 اضافه كرد: در این بازه زمانی 22كلاس درس در متراژ چهار هزارو 850 مترمربع با هزینه حدود 45 میلیارد ریال تولید شده است.
وی اظهار داشت: هم چنین 42 فضای آموزشی در قالب 72 كلاس درس مجهز به سامانه گرمایشی استاندارد شده است.
هژبری خاطرنشان كرد: ایزوگام و مقاوم سازی فضا های آموزش و پرورش از دیگر اقدامات این اداره كل است.
مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان پراكندگی روستاهای شهرستان میامی را از مشكلات اساسی برای پیشرفت طرح ها دانست وافزود: شرایط آب و هوایی وجغرافیایی این شهرستان مهمترین مشكلات اجرای آن هاست.
وی كارهای انجام شده در شهرستان میامی را قابل توجه دانست و اظهار داشت: تخصیص 10درصد از مجموع اعتبارات شهرستان به آموزش و پرورش، شناسایی وتقویت خیران و تبلیغات دراین زمینه، گامی موثر برای تجهیز و نوسازی مدارس این شهرستان است.
هژبری با اشاره به اینكه در ساخت مدارس همه قشرهای جامعه می توانند نقش آفرین باشند، اضافه كرد: هر كس با هر میزان توان مالی می تواند به سهم خود در نوسازی وتجهیز مدارس مشاركت كند.
مدیركل نوسازی، توسعه وتجهیزمدارس استان سمنان بااشاره به اینكه استان سمنان به نوسازی و ساخت مدارس جدید نیاز جدی دارد، خاطرنشان كرد: خیران مدرسه ساز استان علاوه بر مشاركت در تخصیص زمین یا مدرسه سازی، دراهداء یا تولید فضای تجاری برای درآمدزایی و كمك به نظام آموزشی هم گام بردارند.
استان سمنان چهار هزار و 567 كلاس درس دارد كه یك هزار و 761 كلاس تخریبی است و یك هزار و 951 كلاس به مقاوم سازی نیاز دارد.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، 120 هزار دانش آموز در یك هزار مدرسه استان سمنان به تحصیل مشغول هستند، به قول مسئولان، 60 درصد مدارس فرسوده یا نیازمند مقاوم سازی است.
امسال 6 هزار و 141 دانش آموز درشهرستان میامی نام نویسی كرده اند كه 607 تن را دانش آموزان پایه اول تشكیل می دهند.
این شهرستان با بیش از40هزارتن جمعیت درشرق استان سمنان قرار دارد.
7357/6167


1397/07/09
22:11:35
5.0 / 5
4492
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور