10 درصد مدارس كشور زیر پوشش طرح ایران مهارت قرار می گیرند

10 درصد مدارس كشور زیر پوشش طرح ایران مهارت قرار می گیرند كنكوری: سنندج - مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در سال تحصیلی 98-97 و بر مبنای تصمیم وزارت آموزش پرورش طرح ایران مهارت در 10درصد مدارس متوسطه اول كشور اجرا می گردد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، محسن حسینی مقدم روز یكشنبه در شورای آموزش و پرورش استان كردستان تصریح كرد: طرح ایران مهارت یكی از برنامه های وزارت آموزش و پرورش است كه سال قبل در هشت استان كشور اجرایی شد و 10درصد مدارس این استان ها زیر پوشش طرح قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه با برنامه ریزی های انجام شده این طرح امسال باید در 10 درصد مدارس متوسطه تمامی استان های كشور اجرایی شود، اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه سهم مهارت های فنی و حرفه ای در كشور باید به 50 درصد برسد كه هم اكنون 38 درصد را به خود مختص كرده است.
مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مهارت آموزی نیاز جامعه امروز است، اضافه كرد: هم اكنون بیشتر افرادی كه برای فراگیری یك مهارت به آموزشگاه ها رجوع می كنند فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.
وی با تاكید بر اینكه ترویج آموزش های مهارتی در جامعه نیازمند فرهنگ سازی است، پیشنهاد داد: زنگ بازگشایی مدارس در هنرستان ها و با حضور مسئولان صورت گیرد كه خود می تواند در فرهنگ سازی تحصیل در هنرستان ها و مهارت آموزی اثرگذار باشد.
**میزان محرومیت استان ها برپایه نرخ پوشش تحصیلی تعیین می شود
مدیركل دفتر آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش هم در این جلسه با اشاره به اینكه در وزارتخانه شاخص هایی داریم كه استان ها بر مبنای آن رصد می شوند، اظهار داشت: یكی از شاخص های كه میزان محرومیت استان ها را تعیین می كند نرخ پوشش تحصیلی است.
عباس سلطانیان با اشاره به اینكه افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان در كردستان این استان را از استان های محروم با نرخ پوشش پایین جدا می كند، اضافه كرد: برپایه آمارهای موجود نرخ پوشش تحصیلی استان در دوره دوم متوسطه در سال تحصیلی 95-96 در حدود 78.91 درصد بود كه این میزان در سال تحصیلی 96-97 با رشد 2.15 درصد به 81.6 درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینكه تیم خوبی در مجموعه آموزش و پرورش كردستان وجود دارد، تصریح كرد: با تلاش های این مجموعه امروز شاهد موفقیت دانش آموزان استان در حوزه های مختلف هستیم و با ادامه این روند توفیقات خوبی حاصل می گردد.
7348/6108


1397/06/18
21:09:41
5.0 / 5
4834
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور