قالیباف در اجلاس بسیج اساتید:

ثبات بازاردر یك ماه امكان پذیراست، راهكار سیاسی برای اقتصادغلط است

ثبات بازاردر یك ماه امكان پذیراست، راهكار سیاسی برای اقتصادغلط است كنكوری: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ثبات در بازار اقتصادی در یك ماه امكان پذیر است.


به گزارش كنكوری به نقل از مهر، محمد باقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید كه در تالار فردوسی دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار گردید با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما خصوصیت های بسیاری داشت. در انقلاب ما روحیه ظلم ستیزی، مبارزه با استكبار و خدمت به مردم وجود داشت.وی افزود: طبیعی است كه انقلاب با چنین خصوصیت های ارزشمد، دشمنان بسیاری داشته باشد. بعضی می گویند چرا انقلاب اسلامی به دنبال دشمن تراشی است، باید به آنها بگوییم این طبیعت انقلاب اسلامی است كه با ظلم و ستم مقابله كند و بنابراین دشمنان با جنگ و تحریم می خواهند ما را از مسیر خود دور كنند.قالیباف اظهار داشت: در دهه چهارم انقلاب اسلامی دشمنان در دو عرصه با ما در حال جنگ هستند، یكی در عرصه اقتصادی و دیگری در عرصه جنگ رسانه ای؛ آنها می خواهند ما را از هدف اصلی انقلاب اسلامی دور كنند.وی با اشاره به دستاورد های مختلف انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: همه دستاوردها و عملكرد انقلاب اسلامی قابل دفاع و افتخار است.شهردار سابق تهران اظهار داشت: اگر به كشورها و حكومت هایی كه در دنیا هستند نگاه كنید، می بینید آنها مدعی استقلال اقتصادی و سیاسی هستند اما با یك توئیت به هم می ریزند.قالیباف اضافه كرد: در بعد سیاسی، مردم ما پس از ۲هزار و پانصد سال خودشان مسئولان را انتخاب می كنند و به صورت میانگین هر دو سال یكبار، انتخابات در كشور برگزار می شود، اینها برای ما افتخار است.وی با اشاره به جنگ دشمن در عرصه های اقتصادی و رسانه ای در دهه چهارم انقلاب اظهار داشت: عرصه اصلی جنگ آنها با ما در جنگ روانی است و مهمترین و هدف اصلی آنها این است كه ما را از آرمان ها و خصوصیت های انقلاب منصرف كنند.

قالیباف اظهار داشت: كار دوم اینها با حركت اقتصادی كه پیش بینی می كنند، در حوزه ناكارآمدی و اشكالاتی است كه ما در عرصه های كاركردی داریم كه دشمن اینها را دستاویز و بهانه برای دوری از آرمان های انقلاب قرار دهد.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی در بعد آرمان های خود در استقلال، آزادی، جمهوریت و مردم سالاری و اسلامیت خود به بهترین شكل ممكن قابل دفاع و سند افتخار ما است. چرا باید در بعضی نشست ها نسبت بعضی از اینها گفته شود پاسخی نداریم؟قالیباف اضافه كرد: در استقلال كشور و مجموعه نظام های سیاسی و دولت ها كدام كشور را می توانید نام ببرید كه در استقلال و عزت خود تحت كنترل و قیومت دیگری نیست، حتی كشوهایی كه مدعی اند استقلال پایداری دارند دولت هایشان با یك توییت فرو می پاشند.

وی اظهار داشت: در هر چالشی كه امروز در كشور وجود دارد و در بعضی جاها قدرت توجیه و دفاع نداریم و نمره قبولی نمی گیریم معترض و منتقد هستیم كه مشكل در مسائل كاركردی و عملكردی داریم كه در بعضی جاها قدرت دفاع و توجیه نداریم و نمره قبولی نمی گیریم و معترض و منتقد هستیم؛ منشا این مشكلات در مسایل كاركردی و عملكردی است و ربطی به آرمان های انقلاب ندارد.

قالیباف اظهار داشت: پیش از انقلاب اسلامی همه ارتش های عربی جمع شدند كه مقابل اسرائیل بایستند اما نتوانستند اما فرهنگ اسلامی و مبارزه با ظلم به گونه ای شكل گرفت كه در جنگ ۳۳ روزه هژمونی آمریكا را بهم زدند.

وی اضافه كرد: اینجا، جایی است كه دشمن در جنگ رسانه ای خود در تضعیف روحیه به جهت اینكه اذهان را مورد توجه خودش قرار دهد می خواهد نا امیدی را به جامعه تزریق كند.

قالیباف با اشاره به اینكه جنگ روانی كه دشمن آغاز كرده به خاطر ضعف در حوزه عملكردی است، اضافه كرد: در همین حوزه عملكردی خودمان دو ضعف جدی داریم، یكی ضعف ساختاری و اداری ما و دوم ضعف مدیریتی است كه در حوزه باورها و رویكردها هم باز اندیشه ها و نگاه ها موثرند.

وی اظهار داشت: در دهه اول انقلاب بحران ما بحران جنگ بود اما در دهه چهارم بحران اقتصادی می باشد. ما آن روزها در میدان جنگ می شنیدیم كه جلوی دشمن نمی گردد ایستاد و ما باید با آنها حرف بزنیم. این یعنی امید ما به بیرون است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در همان دوران مردم را از حضور در دفاع مقدس منع می كردند و می گفتند جنگ برای مردم نیست. جوان ها را از عرصه دفاع مقدس دور نگه می داشتند و وقتی جوانها نباشند خلاقیت و تكنیك نیست. وقتی جوانها آمدند ما توانستیم نقشه بكشیم، موشك بسازیم و نوع دیگری از دفاع مقدس را از نوع دیگری در جهان ارائه دهیم.

قالیباف اظهار داشت: امروز دقیقا در همین دهه چهارم گرفتار جنگ اقتصادی هستیم و این همانند دهه نخست جنگ است یعنی اگر دهه نخست دفاع را با امروز در جنگ اقتصادی مقایسه نماییم مشابهت های این دو را متوجه می شویم.

وی اضافه كرد: چالش اقتصادی ما چالش بزرگی است كه الان نمیدانیم سكه و ارز تا ظهر چه قیمتی دارد و امروز این مشكلات به خاطر تهاجم دشمن است.

قالیباف اظهار داشت: مشكلات اقتصادی چاره دارد كه بسیار روشن و شفاف است. راهكارهای كوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت. یعنی امروز تصمیم می گیریم مردم ۳ ماه بعد بهبود را احساس می كنند و این وعده سر خرمن نیست. سامان دادن ارز قابل انجام است كه حداقل در یك نقطه بایستد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان ثبات در بازار اقتصادی در یك ماه امكان پذیر است، افزود: توزیع و كنترل عرضه در این شرایط قابل انجام است و در شرایط سخت و تورمی امروز حداقل ۶ میلیون خانوار ما زیر این تورم له می شوند آیا ما نمی توانیم در كوتاه مدت چاره ای بیاندیشیم؟ من می گویم این كشور این ظرفیت را دارد و می گردد.

وی رشد نقدینگی را پاشنه آشیل همه مشكلات دانست و اظهار داشت: آیا برای رشد نقدینگی نمی گردد تعیین تكلیف كرد؟ در سال حدود ۳۳۰هزار میلیارد تومان سود پول به صاحبان سرمایه داده می شود و هیچ مالیاتی برای اینها وجود ندارد.

قالیباف افزود: بیش از ۴۰ میلیون حساب بانكی وجود دارد. وقتی آنها را آنالیز می نماییم متوجه می شویم این ۳۳۰ هزار میلیارد تومان سود متعلق به یك درصد است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح كرد: كسی كه چند ده میلیارد سپرده دارد مالیاتی نمی دهد اما از یك جوان تحصیل كرده كه فلافل فروشی زده بیشتر از درآمدش مالیات میگیریم بعد این را هم پای انقلاب می نویسیم.

قالیباف اضافه كرد: اگر با این نظام اداری متورم كه تحت تاثیر سرمایه داران افراد فاسد باشد برخی ها می توانند ۲۵۶ میلیون یورو در همین اردیبهشت و خرداد ارز بگیرند و ۱۲ هزار تومان بفروشند. به نظرم ظرفیت های اصلاحی سیستم وجود دارد.قالیباف اضافه كرد: اگر با این نظام اداری متورم كه تحت تاثیر سرمایه داران افراد فاسد باشد برخی ها می توانند ۲۵۶ میلیون یورو در همین اردیبهشت و خرداد ارز بگیرند و ۱۲ هزار تومان بفروشند. به نظرم ظرفیت های اصلاحی سیستم وجود دارد.

وی اظهار داشت: من به شما اطمینان می دهم كه راهكار اقتصادی داریم و این شرایط به سرعت قابل كنترل است ما قادریم در سال ۱۴۰۰ كه آخر همین دولت می باشد با همین فشارها و تحریم ها یك ثبات پایدار به وجود آوریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: از بحث جنگ رسانه ای دشمن غفلت نكنید. در حوزه اقتصاد دو نگاه وجود دارد یك نگاه می گوید اقتصاد چاره اقتصادی دارد و یك نگاه می گوید اقتصاد چاره سیاسی دارد.

وی اضافه كرد: من بعنوان یك شهروند و خدمتگزار عرض می كنم ما امروز راهكار اقتصادی داریم و مشكل اقتصادی مان را به نگاه با درون می توانیم حل نماییم آنهایی كه دنبال راهكار سیاسی برای حل مشكلات اقتصادی هستند اشتباه بزرگی می كنند.

وی در انتها تصریح كرد: امروز وظیفه ما یعنی اینكه هر كسی كه مردم و ایران و اسلام را دوست دارد باید همه از این دولت برای تحقق حل مشكلات اقتصا دی كمك نماییم تا حل شود. بنده كه مواضع سیاسی ام نسبت به این دولت روشن بوده و هست. همه باید همه دست به دست هم بدهیم.

1397/06/14
14:28:34
5.0 / 5
4351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور