۲ درخواست سرلشگر صفوی از دانشگاهیان تبریز

۲ درخواست سرلشگر صفوی از دانشگاهیان تبریز كنكوری: مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: از دانشگاهیان تبریز می خواهم كه از عِلمشان برای حل مشكلات اجتماعی تبریز مانند حاشیه نشینی بهره برده و آن را حل كنند.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، بزرگداشت هشتمین سده آموزش عالی تبریز و هفتادمین سال تأسیس دانشگاه تبریز امروز با حضور رؤسا و مدیران دانشگاه ها، رئیس سازمان سنجش آموزش كشور، نمایندگان مجلس و اعضای شورای تبریز، رؤسای دانشگاه های قفقاز، باكو و گرجستان، اساتید و دانشجویان دانشگاه تبریز برگزار گردید.
سردار سرلشگر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در این برنامه اظهار داشت: مقام معظم رهبری از بركات همین سرزمین هستند؛ سرزمین آذربایجان یك رهبر مقتدر به ملت های اسلامی هدیه كرد.
وی بر ۱۰ هزار شهید قهرمان آذربایجان بویژه علمای مجاهد مانند شهید آیت الله طباطبایی، شهید آیت الله مدنی، شهیدان دانشجو و استاد این دانشگاه، درود فرستاد و تصریح كرد: من افتخار می كنم كه ۴۷ سال پیش وارد این دانشگاه شدم.
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اضافه كرد: بنده سال ۱۳۵۴ در رشته زمین شناسی از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شدم و آنچه را آموختم در مدیریت سپاه و هشت سال دفاع مقدس به كار گرفتم.
سرلشگر صفوی خاطرنشان كرد: با عنایت به اخلاق و تواضع استادان به علم و شجاعت آنها، یاد گرفتم كه با مردم متواضع باشم و در دفاع از ملت و كشور آموختم كه شجاع باشم و همینطور آموخته هایم را در قرارگاه زندگی خاتم الانبیا به كار گرفتم.
وی از دانشگاه باعظمت تبریز و اساتید عالی مقام و دانشجویان خواست كه به بخش تأمین منابع آب و توسعه كشاورزی در منطقه آذربایجان در برنامه ششم توسعه و توسعه صنعت و استحصال معادن توجه نمایند.
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: معادن آذربایجان ظرفیت های بزرگی هستند و دانشگاه ها باید برای توسعه آن تلاش كنند.
سرلشگر صفوی همینطور از دانشگاه تبریز خواست كه در حل مسائل اجتماعی مانند حاشیه نشینی در شهر تبریز كه حدود ۳۰۰ هزار نفر هستند، تلاش كنند و عِلمشان را برای حل مشكلات اجتماعی به كار گیرند.
وی تصریح كرد: از خیرین هم می خواهم كه با عنایت به وضعیت اقتصادی دولت كه نمی تواند آنطور كه باید به دانشگاه ها پرداخت كند و وجود دانشجویان كارشناسی بویژه دانشجویان دختر كه از شهرهای مختلف می آیند و كمبود خوابگاه دارند، برای ساخت خوابگاه ها و آزمایشگاه ها همت داشته باشند.
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در انتها تصریح كرد: بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد بودجه كشور هزینه جاری است، دچار ضعف در بودجه عمرانی هستیم و در این زمینه از خیرین می خواهم كه همت داشته باشند.

1397/06/07
14:41:18
5.0 / 5
4483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور