افزون بر16 هزار نفر در گیلان مهارتهای فنی حرفه ای فراگرفتند

افزون بر16 هزار نفر در گیلان مهارتهای فنی حرفه ای فراگرفتند كنكوری: رشت- مدیركل آموزش فنی و حرفه ای گیلان اظهار داشت: در پنج ماه گذشته، 16 هزار و 89 نفر در دوره های آموزشی دولتی فنی و حرفه ای استان آموزش مهارتی را فرا گرفتند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، رحیم عطائی پور روز سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت اضافه كرد: از این تعداد 267 نفر در دوره های ثابت تخصصی كشاورزی، 115 نفر در سكونتگاه های غیررسمی (حاشیه نشینی شهرها)، 741 نفر در جوار دانشگاه، 60 نفر مهارت آموزی در محیط كار واقعی، دو هزار و 621 نفر در پادگان ها و 6 هزار و 799 نفر در كارگاه ثابت شهری آموزش های مهارتی را فرا گرفتند.
وی تصریح كرد: بقیه هم در دوره های روستایی، ندامتگاه ها، كارگاه سیار شهری، كارگاه صنایع در بخش اصناف،
كارگاه صنایع (بین كارگاهی)، كارگاه صنایع (ضمن كار)، مركز تخصصی مهارت های پیشرفته، مركز درمان الزامی معتادان بهبود یافته، مركز درمانی تحت پوشش بهزیستی (مركز درمانی اعتیاد) آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند.
عطائی پور با بیان این كه سازمان فنی و حرفه ای نقش اصلی ارائه مهارت های غیررسمی در جامعه را بر عهده دارد، تصریح كرد: بر این اساس با استفاده از ظرفیت بخش های دولتی و خصوصی به ارائه آموزش های مهارتی اقدام می كند.
وی سفارش محوری را بخش مهمی از سیاست های آموزشی فنی و حرفه ای عنوان و خاطرنشان كرد: در این راستا تلاش كرده ایم تا ارائه آموزش های مهارتی مراكز آموزشی را بر مبنای نیاز سایر دستگاه ها و بنگاه های اقتصادی ارائه دهیم.
وی بیان داشت: به تبع مبحث سفارش پذیری در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای، تفاهنامه های مختلفی را با دستگاه های مختلف استان گیلان منعقد كرده ایم كه بر طبق این تفاهمنامه ها، نسبت به پذیرش آموزش های مهارتی اقدام می گردد.
وی خاطرنشان كرد: در پنج ماه گذشته، 31 تفاهمنامه با دستگاه های اجرایی مختلف استان همچون آموزش و پرورش، نظام صنفی كشاورزی، صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، مركز خدمات حوزه های علمیه، كمیته امداد امام خمینی (ره)، كانون صنفی بازنشستگان، شركت شهرك های صنعتی و غیره منعقد شده است.
بر اساس آخرین آمار، 22 مركز دولتی فنی و حرفه ای، یك مركز سنجش مهارت و 850 آموزشگاه آزاد عرضه خدمات مهارتی در استان گیلان فعال است.
7286 /6030


1397/06/06
14:20:43
5.0 / 5
4284
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور