وزیر آموزش و پرورش:

مدرسه باید به محل تمرین زندگی بدل شود

مدرسه باید به محل تمرین زندگی بدل شود كنكوری: مشهد - وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: علی رغم تمام تلاش های صورت گرفته پس از انقلاب اسلامی، هنوز مدرسه به محلی برای تمرین زندگی دانش آموزان تبدیل نشده و رسیدن به این هدف در عمل خیلی سخت است.


سیدمحمد بطحایی روز پنجشنبه در اجتماع فرهنگیان كاشمر با تاكید بر ضرورت تغییر نگاه جامعه به آموزش و پرورش تصریح كرد: دانش آموزان باید در مدرسه مهربانی و مدارا را فرا بگیرند و صبوری و امید به آینده را تمرین كنند.
وی یكی از نشانه های ورشكستگی آموزش و پرورش را گذاشتن تمام انرژی خود بر محفوظات دانش آموز بدون اینكه به او راه و رسم زندگی یاد دهد، دانست و اظهار داشت: باید مسیر آموزش تصحیح شود چونكه وظیفه همه ما یاد دادن راه و رسم زندگی به دانش آموزان است.
وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: ما به گردن دانش آموز ممتاز علمی مدال می اندازیم اما وقتی همین فرد بزرگ شده و فارغ التحصیل ممتاز دانشگاههای كشور شد حتی از عهده حل پیش پا افتاده ترین مسائل زندگی خود برنمی آید.
بطحایی، استفاده از كتاب های كمك آموزشی در دوره ابتدایی و برگزاری آزمون های مكرر كه دانش آموزان را تحت فشار روانی و شخصیتی بسیار زیاد قرار می دهد، ممنوع دانست و اظهار داشت: با پرهیز از رقابت فردی اگر مقرر است كسی تشویق و تنبیه شود باید گروهی باشد.
وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: دانش آموزان باید همكاری، با هم زیستن و با هم بودن را یاد گیرند و ما اجازه نداریم دانش آموزی را تشویق كرده و ممتاز بخوانیم و در مقابل تمامی دانش آموزان دیگر را ناتوان دانسته و بنوعی تنبیه نماییم كه این روش باعث تحقیر آنان می گردد.
وی اظهار داشت: اگر می خواهیم مدرسه محلی با نشاط و سرشار از شور برای دانش آموزان شود باید در دوره آموزش عمومی این مشكلات برطرف شود.
وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: اصلاح این مسیر تنها از عهده چند وزیر، معاون وزیر و معلم برنمی آید بلكه در این مسیر باید خانواده ها همراه شوند و توقع جامعه از مدرسه تغییر كند.
وی اضافه كرد: اولویت اول شدن آموزش و پرورش با سخنرانی و داد و بیداد كردن در دولت و مجلس اتفاق نمی افتد، بنابراین اگر می خواهیم آموزش و پرورش اولویت اول شود باید نشان دهیم كه نیاز اجتماع است.

*شبكه تلویزیونی تعاملی فعال می شود
وزیر آموزش و پرورش از طریق اندازی شبكه تلویزیونی تعاملی از هفته آینده اطلاع داد و اظهار داشت: با استفاده از این شبكه امكان ارتباطات تعاملی دوطرفه با جامعه ذینفع برقرار خواهد شد و ما خواهیم توانست با خانواده ها گفت و گو كرده و آموزش های لازم را عرضه نماییم.
بطحایی اضافه كرد: خانواده ها با استفاده از این شبكه تلویزیونی تعاملی می توانند با مدیران كل استان و كشور و حتی وزیر آموزش و پرورش مطالب مورد نظر خویش را در بین بگذارند.
كاشمر در 228 كیلومتری مشهد قرار دارد.
5132/7497


1397/05/25
20:51:51
5.0 / 5
5083
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور