با حضور سفیر ایران در ایتالیا؛

اولین كارگروه همكاری پژوهشی با ایتالیا برگزار گردید

اولین كارگروه همكاری پژوهشی با ایتالیا برگزار گردید كنكوری: با حضور سفیر ایران در ایتالیا اولین كارگروه ملی همكاری پژوهش و فناوری با كشور ایتالیا برگزار گردید.به گزارش كنكوری به نقل از وزارت علوم، نخستین كارگروه ملی همكاری پژوهش و فناوری با كشور ایتالیا امروز (چهارشنبه) با حضور حمید بیات سفیر ایران در كشور ایتالیا، دكتر نیسی رئیس كارگروه ملی همكاری پژوهش و فناوری با كشور ایتالیا و مدیركل دفتر حمایت و پشتیبانی در امور پژوهش و فناوری وزارت علوم و برخی معاونان پژوهش و فناوری و مدیران همكاری های علمی و بین المللی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارك های علم و فناوری كشور در محل وزارت علوم برگزار گردید.
در این نشست دكتر نیسی هدف این كارگروه را برنامه ریزی جامع برای همكاری با كشور ایتالیا و عرضه راهكارهای گسترش همكاری های دوجانبه پژوهش و فناری در حوزه بین المللی با این كشور توصیف كرد.
وی با اشاره به تأكیدات مقام معظم رهبری درمورد اقتصاد دانش بنیان اظهار داشت: شركت های دانش بنیان یكی از مؤلفه های اصلی اقتصاد دانش بنیان می باشند و پارك های علم و فناوری نهادهایی هستند كه تكنولوژی و نتایج تحقیقی كه در دانشگاه ها بوجود آمده است را تبدیل به ثروت می كنند.
رئیس كارگروه همكاری پژوهش و فناوری با كشور ایتالیا با تاكید بر استفاده از ظرفیت های حوزه علم و فناوری كشورمان خاطرنشان كرد: هم اكنون تعداد ۶ هزار و ۵۰۰ شركت، واحد و مؤسسه دانش بنیان در مراكز رشد و پارك های علم و فناری مستقر هستند و باید در جهت ارتقای پژوهش و فناوری كشور با استفاده از تولید كریدوری، ارتباط بین شركت های فناور و دانش بنیان داخل را به خارج از كشور (ایتالیا) برقرار نماییم و سپس با تجاری سازی محصولات فناورانه در این زمینه راه گشا باشیم.
در ادامه حمید بیات سفیر ایران در كشور ایتالیا تصریح كرد: كشور ایتالیا در چهل سال قبل هیچگاه روابط خصمانه ای با كشورمان نداشته و در زمان تحریم هم بعنوان كشور تسهیل كننده حضور ایران در اروپا بوده است و ظرفیت بسیار بالایی در توسعه روابط ایران با اروپا داشته و دارد.
وی اضافه كرد: یكی از شاخص های روابط با كشور ایتالیا، همكاری های علمی، پژوهش و فناوری است و از دیدگاه سفارت ایران باید پس از این همكاری ها انتظار ارتقای سطح فناوری كشور را داشته باشیم.
بیات با اشاره به اینكه ایتالیا كشوری بود كه بعد از جنگ جهانی دوم با تاكید بر توسعه شركت ها و مؤسسات كوچك و متوسط، رشد اقتصادی كشورش را رقم زد اضافه كرد: ما هم باید از این تجربه استفاده نماییم و مهم ترین اولویت سفارت ایران در ایتالیا تولید همكاری های علمی و دانشگاهی است و امیدواریم بتوانیم توان علمی و فناوری كشور را با پیگیری توافقات و تفاهم نامه های پژوهش و فناوری بین دو كشور بالا ببریم.
همچنین در این نشست معاونان پژوهش و فناوری و مدیران همكاری های علمی و بین المللی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارك های علم و فناوری، گزارش فعالیت های علمی و فناوری دانشگاه ها و مؤسسات ایرانی و ایتالیایی در سال های اخیر را بازگو كرده و پیشنهادات خویش را برای گسترش همكاری های علمی بین دو كشور مطرح نمودند.

1397/05/17
17:00:00
5.0 / 5
4963
تگهای خبر: پژوهش , تولید , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور