سهم دانش آموزان مرزنشین در اردوهای تابستانی 1500 نفر است

سهم دانش آموزان مرزنشین در اردوهای تابستانی 1500 نفر است كنكوری: سنندج - مدیركل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: امسال سهم دانش آموزان مناطق مرزنشین جهت شركت در اردوهای تابستانی یك هزار و 500 نفر است.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، علی رمضانی روز یكشنبه در آیین افتتاحیه پانزدهمین اردوی ملی دانش آموزان پسر مقطع متوسطه مناطق مرزی كشور در سنندج تصریح كرد: اردوی ملی دانش آموزان مناطق مرزنشین كشور در سه مرحله و با حضور یك هزار 500 دانش آموز دختر و پسر از 17 استان و 150 منطقه آموزش و پرورش برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینكه مرحله اول این اردو دهه دوم تیر ماه و با حضور 700 دانش آموز دختر 17 استان مرزی در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اضافه كرد: مرحله دوم هم به میزبانی سنندج و با حضور 300 دانش آموز هشت استان مرزی در اردوگاه شهید سلیمان خاطر از امروز شروع شده است.
مدیركل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش افزود: آخرین مرحله این اردوها هم ویژه دانش آموزان استان های شرق كشور است كه از 29 مرداد تا 2 شهریور با حضور 500 دانش آموز پسر در نیشابور برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینكه این میزان سهمیه برای كشور كم است، خاطرنشان كرد: دانش آموزان بعنوان نسل آینده ساز كشور مسئولیت صیانت از مرزها را بر عهده دارند بنابراین به هر اندازه برای آنان سرمایه گذاری نماییم، باز هم كم است.
رمضانی تصریح كرد: دانش آموزان شركت كننده در این اردوها نماینده شهر و منطقه خود هستند و می توانند فرهنگ و آداب و رسوم خویش را به یكدیگر انتقال دهند ازاین رو باید تلاش نماییم سهمیه اردوهای دانش آموزی را افزایش دهیم.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، پانزدهمین دوره اردوی ملی دانش آموزان پسر مناطق مرزی كشور روز یكشنبه با حضور 300 نفر از دانش آموزان پسر متوسطه دوم هشت استان و 60 شهر مرزی در اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج شروع شده و تا 17 مرداد ادامه دارد.
دانش آموزان پسر مقطع متوسطه دوم هشت استان و 60 شهر مرزی كشور با لباس های محلی و گویش های مختلف در اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج گرد هم آمدند تا علاوه بر آشنایی با آداب و فرهنگ و رسوم، دوستان جدیدی از نقاط مختلف كشور برای خود پیدا كنند.
در این اردوی پنج روزه 300 نفر از دانش آموزان پسر مقطع متوسطه دوم استان های مرزی اردبیل، بوشهر، كرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خوزستان و كردستان حضور دارند.
دانش آموزان كردستانی شركت كننده در این اردو از شهرستان های مرزی بانه، مریوان، زیویه، سقز و سروآباد وعمده آنها نخبگان علمی، قرآنی، فرهنگی و ورزشی هستند كه در مناطق كم برخوردار بوده و نیاز به آموزش در رشته های مختلف دارند.
7348/9102


1397/05/14
14:24:38
5.0 / 5
4994
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور