مدارس غیردولتی سهم موثری در تامین فضاهای آموزشی دارند

مدارس غیردولتی سهم موثری در تامین فضاهای آموزشی دارند كنكوری: قزوین - معاون وزیر و رییس سازمان مدارس غیردولتی و مشاركت های مردمی نقش موسسان مراكز غیردولتی را در تامین فضاهای آموزشی كشور انكارناپذیر دانست و اظهار داشت: بدون وجود این مدارس، آموزش و پرورش در تامین فضاهای آموزشی با مشكل و هزینه های زیادی روبرو می گردد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، مجتبی زینی وند روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان قزوین اضافه كرد: تاسیس یك مدرسه غیردولتی در جوار مدرسه دولتی تراكم دانش آموزان را به نصف می كاهد و این یعنی كیفیت بخشی آموزشی اتقاق افتاده است.
وی افزود: امروز آموزش، محور توسعه پایدار در تمام كشورها است و نبودن نیروی توانمند علمی و حرفه ای تا حد بسیار زیادی می تواند كشورها را در رسیدن به توسعه در این زمینه به بن بست برساند.
زینی وند با اشاره به اینكه آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند بار دولت را به دوش بكشد و نیازمند حمایت های معنوی و حرفه ای است، افزود: شورای آموزش و پرورش استان ها باید به گونه ای برنامه ریزی كنند كه از منابع ملی و سرمایه ای در جهت پیشرفت آموزش و پرورش استفاده گردد.
این مسئول فرهنگی از مدارس غیردولتی بعنوان عینی ترین مصادیق مشاركت مردمی یاد كرد و تصریح كرد: موسسان این مدارس می توانند هم در فضاهای دولتی و هم مسكونی مستقر شوند و نباید نسبت به آنها سخت گیری به عمل آید.
رییس سازمان مدارس غیردولتی، كاربری آموزشی در استان ها را دارای اهمیت بسیار دانست و تصریح كرد: در قزوین این سختگیری وجود دارد در حالیكه مدارس غیردولتی به آموزش و پرورش كمك می كنند و جزو مشاغل مزاحم هم محسوب نمی شوند.
وی با تاكید بر اینكه اراضی با كاربری های آموزشی نیازمند به ساماندهی هستند، اضافه كرد: اگر زمینی در اختیار مدارس غیردولتی قرار گیرد تا ابد آموزشی خواهد بود و به هیچ عنوان كاربری آنها تغییر نمی یابند.
این مسئول در ادامه، پیشنهاد تشكیل كارگروهی برای سازماندهی اراضی آموزشی قزوین با احصا و شناسایی آنها به صورت مطلوب را عرضه كرد.
به گفته زینی وند، مدارس غیردولتی با جذب و به كارگیری دانش آموختگان دانشگاهی بزرگترین كارآفرینان برتر نظام آموزشی محسوب شده و می توان با تشكیل كارگروهی در زمینه پرداخت تسهیلات و نحوه استفاده از ظرفیت بانك ها و منابع استانی به پیشبرد فعالیت آنها كمك كرد.
معاون آموزشی وزیر آموزش و پرورش در انتها تصریح كرد: برپایه برنامه ششم توسعه باید پوشش مدارس غیردولتی را 15 درصد افزایش داد كه در این زمینه قزوین از میانگین كشوری عقب است.
7388/8054


1397/05/10
15:56:15
5.0 / 5
4259
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور