تئاتر و سرود مدرسه ای در كشور فعال می گردد

تئاتر و سرود مدرسه ای در كشور فعال می گردد كنكوری: تبریز - معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه باید تغییرات هدفمند و راهبردی درستی در آموزش و پرورش تولید نماییم، اظهار داشت: به دنبال فعال كردن تئاتر و سرود مدرسه ای هستیم.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، علیرضا كاظمی روز یكشنبه در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق آذربایجان شرقی با اشاره به اینكه امروز صدمه های اجتماعی در جامعه بیداد می كند، تصریح كرد: نیازمند رویكردهای ترویجی و افزایش فعالیت های تیمی در آموزش و پرورش هستیم.
وی با تاكید بر ضرورت تغییرات هدفمند در آموزش و پرورش اظهار داشت: در حوزه پرورشی 20 راهبرد تدوین كرده ایم كه سه برنامه توسعه فرهنگ قرآن، اقامه نماز و عترت، توسعه مهارت های دانش آموزان و فضایل اخلاقی و تولید روحیه امید و نشاط در دانش آموزان در اولویت است.
كاظمی با اشاره به اینكه امروز در شرایط سختی قرار داریم و تجربه نشان داده كه می توانیم از این شرایط هم با موفقیت عبور نماییم، اضافه كرد: در حوزه معاونت پرورشی به دنبال تغییرات جدید و جدی هستیم.
وی با اشاره به اینكه در سند تحول بنیادین به دنبال دستیابی به اهداف متعالی در آموزش و پرورش هستیم، تصریح كرد: باید تعلیم و تربیت متعادل و متوازن تمام ساعتی را در دستور كار قرار دهیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تاكید بر لزوم اتخاذ رویكرد سخت افزارانه و ساختارمندانه در آموزش و پرورش اظهار داشت: امروز مهمترین رویكرد سند تحول بنیادین رویكرد تربیتی است.
وی با اشاره به اینكه امروز نیازمند دانش آموزان كنشگر، مهارت ورز و اندیشه ورز هستیم، اضافه كرد: دانش آموزان باید مهارت های مختلف در زمینه های مختلف را بیاموزند و اتفاق اول باید از بیرون آموزش بیافتد.
كاظمی آموزش و پرورش را قلب توسعه و تپنده كشور دانست و اظهار داشت: ما امروز نیاز به تحول داریم و باید از معلم شروع نماییم، چونكه نمی گردد معلمی افسرده، ولی جامعه ای شاد داشته باشیم.
وی افزود: متاسفانه در 40 سال قبل آموزش و پرورش و معلمان مورد غفلت قرار گرفته است و در بحث بودجه ته صف قرار داریم.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه اگر مقرر است به اهداف متعالی برسیم باید این امر در عمل اتفاق بیافتد، تصریح كرد: نمی توان معلمی فقیر اما جامعه ای ثروتمند داشت.
6132/518


1397/05/07
14:59:06
5.0 / 5
4486
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور