رئیس نهاد رهبری در دانشگاهها :

آشنایی دانشجویان با معارف سبب افزایش مسئولیت آنها می گردد

آشنایی دانشجویان با معارف سبب افزایش مسئولیت آنها می گردد كنكوری: رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها آشنایی با معارف و مباحث اسلامی را سبب افزایش مسئولیت دانشجویان دانست.به گزارش كنكوری به نقل از نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام محمدیان در سومین دوره طرح ولایت مردمی دانشجویان سراسر كشور در مشهد مقدس ضمن اعلام سلام مقام معظم رهبری به دانشجویان اظهار داشت: مقام معظم رهبری طرح ولایت را طرح بسیار ارزشمندی می دانند.
وی با اشاره به اینكه نهال طرح ولایت امروز به شجره طیبه تبدیل گشته است، اضافه كرد: این طرح در دهه ۷۰ با جمع كوچكی شروع و هر چه جلوتر رفت، باشكوه تر، بالنده تر و موثرتر اجرا شد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: امروز طرح ولایت به نقطه ای رسیده كه جایگاه اصلی خویش را پیدا كرده به صورتی كه به صورت مردمی اجرا می گردد.
محمدیان حضور در این طرح را یك توفیق دانست و اظهار داشت: بطور قطع حضور در این طرح در كنار حرم مطهر امام رضا(ع)، نقطه عطفی در طول عمر یك جوان است.
وی اضافه كرد: مقام معظم رهبری نگاه ویژه ای به آموزش هایی كه در این طرح اجرا می شود، دارند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها آشنایی با معارف و مباحث اسلامی را سبب افزایش مسئولیت دانشجویان دانست و اظهار داشت: مقام معظم رهبری به یادگیری مضامین این طرح كه تبدیل به عمل شود، تاكید داشتند.
محمدیان افزود: مقام معظم رهبری حفظ روحیه انقلابی در بین دانشجویان را بسیار مهم می دانند، این یك شعار سیاسی نیست، بلكه بحث معرفتی است، همان گونه كه خداوند در قرآن می فرماید، گام پیش از ایمان به خدا، كفر به طاغوت است.
وی افزود: یكی از خروجی های طرح ولایت این است كه دانشجویان در دانشگاه های خود حلقه های معرفتی تولید كنند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تصریح كرد: عده ای می گویند با دنیا باید تعامل كرد، این در شرایطی است كه ما نه تنهامخالف با تعامل با دنیا نیستیم، بلكه بیشترین تعامل را با دنیا داریم.
محمدیان با اشاره به اینكه عده ای قطب نمای دلشان قسمت آمریكا و اروپا است، تصریح كرد: آنها می گویند، تنش زایی نكنید، این در شرایطی است كه همه تنش ها را آمریكا بوجود می آورد.
وی اظهار داشت: برخی سازش با آمریكا را كدخدا یك دنیا می دانند كه باید با آن كنار آمد، آقایانی كه ما را دعوت به سازش می كردند و می گفتند، باید هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد، هم چرخ اقتصاد، دیدند كه هیچ كدام نچرخید.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینكه هرجا مقاومت كردیم، سربلند بودیم، هر جا كوتاه آمدیم، دشمن جریح تر شد، اظهار داشت: می گویند، منطقه به ما چه ربطی دارد؟ ما داخل كشور مشكلات خودمان را حل كنیم! عراق و یمن به ما ربطی ندارد، اینها فكر می كنند از این طریق می توانند آمریكا را راضی كنند؟ آمریكا دست از سرما بر می دارد!؟
محمدیان ایستادگی و مقاومت را دلیل تعالی و بقای ۴۰ انقلاب دانست و اظهار داشت: دشمنان تلاش دارند تا روحیه مقاومت و ایستادگی را در جوانان ما بشكنند.
وی روحیه مقاومت را عامل حیات، هویت و بقای ایران دانست و اضافه كرد: تجربه ۵۰ سال اخیر در دنیا نشان می دهد، هر فردی در مقابل آمریكا كوتاه آمد، ذلیل شد و همه چیزش را از دست داد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: روحیه انقلابی یعنی به درستی و بابصیرت جبهه خودی را از غیرخودی جریان نفاق را از غیر نفاق و سازش را از مقاومت تشخیص دهیم.
وی تصریح كرد: خداوند فرمود، هر كسی برای حفظ دین خدا ایستادگی و مقاومت كند، او را یاری می كند.

1397/05/06
21:44:31
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور