سازمان امور دانشجویان اعلام كرد؛

كاهش تعداد موسسات مجاز اعزام دانشجو، تعلیق و لغو مجوز ۱۰۳ موسسه

كاهش تعداد موسسات مجاز اعزام دانشجو، تعلیق و لغو مجوز ۱۰۳ موسسه كنكوری: تعداد موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج در جدیدترین بروز رسانی (تیر ۹۷) نسبت به خرداد ماه از ۱۴۷ موسسه مجاز به ۱۳۳ موسسه كاهش پیدا كرد.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، كارگروه نظارت بر عملكرد موسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در بروز رسانی تیرماه ۹۷، لیست موسسات و شركت های لغو مجوز شده و عدم تمدید اعزام دانشجو و همینطور لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج را اعلام نمود. در این به روز رسانی، فهرست ۱۰۳ موسسه و شركت لغو مجوز شده اعزام دانشجو و ۱۳۳ موسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج منتشر گردید.
براساس این فهرست، از مجموع ۱۰۳ موسسه و شركت لغو مجوز شده اعزام دانشجو، ۳۴ موسسه تا اطلاع ثانوی تعلیق شده و ۶۹ موسسه لغو مجوز شده اند.
همچنین از فهرست ۱۳۳ موسسه مجاز اعزام دانشجو، زمان مجوز بعضی از موسسات به اتمام رسیده بود كه تمدید مجوز آنها در دست بررسی می باشد. موسسات لغو مجوز شده اعزام دانشجو با عنایت به ضوابط و مقررات، اجازه هیچگونه فعالیت درمورد اعزام دانشجو از قبیل مشاوره، عقد قرارداد و... نخواهند داشت.
بنابراین تمام متقاضیان نسبت به اقدامات این موسسات باید دقت نظر كامل داشته باشند. بعد از تاریخ لغو مجوز درصورت عقد قرارداد جهت پیگیری شكایت احتمالی خویش، ضروری می باشد با استفاده از مراجع قضایی اقدام نمایند.
متقاضیان تحصیل در خارج از كشور كه با استفاده از موسسات اعزام دانشجو اقدام می كنند، پیش از هر اقدامی ابتدا دانشگاه معتبری را از روی لیست اداره دانش آموختگان وزارت علوم انتخاب كنند سپس به لیست موسسات خدماتی اعزام مجاز و غیر مجاز كه در وب سایت اداره بورس دانشجویان خارج وزارت علوم انتشار یافته به آدرسhttp: //scholarship.saorg.ir مراجعه نموده و هیچ آدرس دیگری را قبول نكنند.
متقاضی باید پس از اینكه از لیست وزارت علوم، دانشگاه و سپس موسسه معتبر را برگزید با موسسه تماس حاصل كند و موسسات موظف می باشند اطلاعات و مشاره لازم را ارائه دهند و فرایند دریافت پذیرش از دانشگاه خارجی را توصیف كنند.
به گزارش كنكوری به نقل از مهر، در به روز رسانی خرداد ۹۷، فهرست ۱۰۲ موسسه و شركت لغو مجوز شده اعزام دانشجو و ۱۴۷ موسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج منتشر گردید.

1397/05/03
15:21:25
5.0 / 5
4340
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور