استاندار خراسان شمالی:

خراسان شمالی قطب موسیقی مقامی شد

خراسان شمالی قطب موسیقی مقامی شد كنكوری: بجنورد- استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قطب شدن این استان واقع در شمال شرق كشور و با قومیت های گوناگون در موسیقی مقامی موافقت كرده است.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا محمد رضا صالحی پنجشنبه شب درآیین پایینی سومین جشنواره موسیقی مقامی خراسان شمالی اظهار نمود: پژوهشگران و هنرمندان كمك كنند تابنیان های علمی، باستانی و تاریخی موسیقی مقامی استان بعنوان نمونه معرفی شود واین جشنواره فرصتی است تا مبانی پایتخت شدن استان در موسیقی مقامی مهیا شود.
وی اضافه كرد: این جشنواره فرصت تولید وتولد برای جوان های نورسته موسیقی مقامی با نفس پیران این عرصه فراهم نموده است ومجالی برای پیش بردن كاروان شادی و سرور برای مردم استان است.
صالحی اظهار داشت: به دلیل تنوع زیاد سبك خاصی در موسیقی مقامی خراسان شمالی مشاهده نمی گردد و این امر سبب شده موسیقی مقامی دربین اقوام مختلف استان رشد كند.
وی ازهنرمندان و فعال این عرصه دراستان خواست با پژوهش و شناخت و معرفی زوایای پنهان این حوزه و توجه به فعال كردن بخش اقتصاد هنر سبب درآمد زایی برای استان شوند.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا سومین جشنواره موسیقی مقامی خراسان شمالی به مدت 2 روز در شهرستان اسفراین برگزارشد و پنجشنبه شب با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی بامعرفی برگزیدگان پایان یافت.
شهرستان 120هزار نفری اسفراین در 60كیلومتری جنوب شرقی بجنورد مركز خراسان شمالی قرار دارد.
6042/ 7189


1397/04/29
23:21:31
5.0 / 5
4971
تگهای خبر: پژوهش , جشنواره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور