13 هزار نفر در خراسان جنوبی به پرسش مهر پاسخ دادند

13 هزار نفر در خراسان جنوبی به پرسش مهر پاسخ دادند كنكوری: بیرجند - سرپرست اداره كل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: همزمان با هجدهمین دوره مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری 13 هزار دانش آموز و فرهنگی این استان در 15 رشته علمی و آموزشی شركت كردند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا علی اصغر موسوی كیا روز چهارشنبه در آیین تجلیل از برگزیدگان كشوری مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری در بیرجند اضافه كرد: از این تعداد 250 نفر بعنوان برگزیدگان شهرستانی در مرحله استانی به رقابت پرداختند و 32 نفر مجوز حضور در مرحله كشوری را كسب كردند.
وی شعر، داستان، مقاله پژوهشی، وبلاگ نویسی، فیلم كوتاه، نمایشنامه نویسی، نقاشی، طراحی، گرافیك، خوشنویسی و سرود همگانی را از مهمترین رشته های این مسابقه اعلام نمود.
«چگونه باید در محیط مدرسه تحمل و احترام به افكار دیگران، اخلاق و ادب را تمرین كنیم؟» پرسش امسال رئیس جمهوری در آیین بازگشایی مدارس بود.
سرپرست اداره كل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح كرد: در هجدهمین دوره مسابقات پرسش مهر 6 دانش آموز و فرهنگی استان حایز رتبه شدند و صادق احمدی نسب و زهرا فتحی در رشته مقاله پژوهشی رتبه سوم كشوری را كسب كردند.
وی اظهار داشت: نگار زرنگ در مسابقه سخنوری رتبه سوم و در بخش هر خانواده ایرانی یك پاسخ فاطمه عاشوری بعنوان برگزیده كشوری ارائه شد.
موسوی كیا افزود: در رشته خوشنویسی و وبلاك نویسی هم به ترتیب فهیمه جهانی و حسین توكلی شایسته تقدیر كشوری شناخته شدند.
وی خاطرنشان كرد: طرح سئوال رئیس جمهوری در ابتدای فصل بازگشایی مدارس نمادی از انعكاس مباحث روز در سطح مدارس است و اینكه رئیس جمهوری اخلاق را مورد اهمیت می دانند مسلم این مهم باید در مدارس تقویت شود.
وی اظهار داشت: با رعایت اخلاق آستانه تحمل افراد تقویت می گردد و بدون شك در ارتقای فضایل اخلاقی جامعه نقش تعیین كننده ای خواهد داشت.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا در هفدهمین دوره مسابقات پرسش مهر، 11 هزار و 537 دانش آموز و 525 فرهنگی خراسان جنوبی شركت كردند و پنج نفر حایز رتبه و شایسته مورد تقدیر قرار گرفتند.
3215*3028


1397/04/27
14:03:21
5.0 / 5
4978
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور