معاون وزیر آموزش و پرورش خواهان پیگیری سهمیه كنكور عشایر شد

معاون وزیر آموزش و پرورش خواهان پیگیری سهمیه كنكور عشایر شد كنكوری: اصفهان- معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از مقام عالی این وزارتخانه، پیگیری سهمیه كنكور برای دانش آموزان عشایر را خواهان شد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، رضوان حكیم زاده، عصر شنبه در مراسم اختتامیه نوزدهمین اردوی سراسری دانش آموزان دختر عشایر كشور در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان اظهار داشت: دانش آموزان عشایر بسیار باهوش و مسئولیت پذیرند اما نگران فرصتی نابرابر و هولناك به نام كنكور هستند.
وی از وزیر آموزش و پرورش خواست تا با پیگیری سهمیه كنكور برای دانش آموزان عشایر، گامی موثر در راه رفع تبعیض بین آنها و سایر دانش آموزان برداشته شود.
حكیم زاده همینطور بكارگیری دانش آموختگان عشایر علاقه مند به رشته معلمی را خواهان شد و اظهار داشت: این افراد با عنایت به تجارب زندگی خود، نقش موثرتری نسبت به سایر اقشار برای آموزش دادن دانش آموزان عشایر دارند.
وی خاطرنشان كرد: فرزندان عشایر قوانین طبیعت را خوب می دانند و باید میل آشتی با طبیعت را با استفاده از الگوی عشایری در دانش آموزان كشور نهادینه نماییم.
وزیر آموزش و پرورش هم در این مراسم اظهار داشت: در فضای اردوها، دانش آموزان مهارت زندگی كردن را تمرین می كنند چونكه در این مكان ها از هر نقطه كشور دانش آموزان دارای فرهنگ های مختلف گرد هم می آیند.
سیدمحمد بطحایی ابزار امیدواری كرد كه زمانی برسد تا آموزش و پرورش از لحاظ امكانات و منابع، اردوهای دانش آموزی را بصورت مرتب برگزار كند تا تعداد بیشتری از دانش آموزان كشور از این فضاها بهره ببرند.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، نوزدهمین دوره اردوی دانش آموزان پسر عشایر كشور از 14 تا 18 تیر و اردوی دانش آموزان دختر عشایر هم از 20 لغایت 24 تیر در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان برگزار گردید.
دانش آموزان پسر و دختر عشایر حاضر در این اردوها در برنامه های مختلفی همچون مسابقات چادر زنی ویژه پسران و جشنواره غذاهای بومی و محلی ویژه دختران شركت كردند.
هم اكنون هفت میلیون و 800 هزار نفر دانش آموز در دوره ابتدایی، 968 هزار دانش آموز در مقطع پیش دبستانی و 187 هزار دانش آموز عشایری در سطح كشور تحصیل می كنند.
بیش از شش هزار دانش آموز عشایر، هم اینك در 161 مدرسه 6 منطقه استان اصفهان در حال تحصیل هستند.
وزیر آموزش و پرورش، روز شنبه در سفری یكروزه به اصفهان، در نشست معاونان آموزش ابتدایی و مسئولان آموزش و پرورش سراسر كشور در مركز رفاهی فرهنگیان شماره سه اصفهان شركت كرد.
بطحایی همینطور در جمع خیرین مدرسه ساز در حاشیه بهره برداری از مدرسه دكتر عبدالعلی زاده ناحیه 3 اصفهان و هم مراسم اختتامیه اردوی سراسری دانش آموزان دختر عشایر كشور به میزبانی اردوگاه كشوری شهید بهشتی اصفهان حضور یافت.
ت/6027/6994


1397/04/23
23:54:05
5.0 / 5
4400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور