معاون وزیر علوم:

بهترین مراكز آموزشی جهان نام دانشگاه بر خود ندارند

بهترین مراكز آموزشی جهان نام دانشگاه بر خود ندارند كنكوری: بجنورد - معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: هرچند ارتقای مراكز به دانشگاه همراه با برندسازی و كیفیت بخشی منافاتی با هم ندارد ولی نباید درگیر پوشش ظاهری اسامی شویم چونكه بهترین مراكز آموزشی در دنیا نام دانشگاه بر خود ندارند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، مجتبی شریعتی نیاسر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اسفراین خراسان شمالی، راهبرد اصلی این وزارتخانه در حوزه آموزش عالی را ماموریت گرا شدن دانشگاه ها و كیفی سازی دانست.
وی بر جلوگیری از موازی كاری در مراكز آموزش عالی تصریح كرد و اضافه كرد: اگر این مراكز ماموریت گرایی را دنبال كنند بیكاری دانش آموخته های دانشگاهی هم برطرف خواهد شد.
وی با اشاره به وجود دو مجتمع بزرگ صنعتی در شهرستان اسفراین تصریح كرد: پیوند تنگاتنگ صنعت و دانشگاه و هم افزایی میان این دو سبب حضور دانش آموختگانی با مهارت، كارآفرین و موفق تر در جامعه می گردد.
وی اضافه كرد: مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین یكی از مراكز موفق در بخش صنعتی است كه در مدار ماموریت گرایی خود حركت می كند، وجود دو مجتمع بزرگ صنعتی در جوار این مركز آموزش عالی آینده خوبی را در این حوزه ترسیم می كند.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر هماهنگی میان دانشگاه ها تصریح كرد و اظهار داشت: در همه استان ها مراكز آموزش عالی باید با هماهنگی و هم افزایی عمل كنند، این امر سبب جلوگیری از موازی كاری و هدر رفت سرمایه ها می گردد.
شریعتی نیاسر در مورد امكان ارتقای مجتمع آموزش عالی اسفراین به دانشگاه بیان كرد: باید از این برند صنعتی استفاده نماییم و خویش را در جایگاه های بالاتر ببینم و درگیر واژه نباشیم.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، معاون آموزش وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سفر به شهرستان اسفراین از امكانات و دستاوردهای آموزشی و پژهشی مجتمع آموزش عالی و فنی و مهندسی این شهرستان بازدید كرد.
مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین بهمن سال 1390 فعالیت خویش را با دو رشته كاردانی مواد و مكانیك بعنوان آموزشكده فنی آغاز كرد و الان دارای 9 رشته مهندسی و بیش از دو هزار دانشجو است.
شهرستان اسفراین در جنوب شرقی بجنورد مركز خراسان شمالی قرار دارد.
6042 / 7189


1397/04/21
19:42:18
5.0 / 5
5401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور