رییس نهضت سوادآموزی:

80 هزار نفر در كشور زیرپوشش كلاس های سواد آموزی قرار گرفتند

80 هزار نفر در كشور زیرپوشش كلاس های سواد آموزی قرار گرفتند كنكوری: كرج- رییس سازمان نهضت سواد آموزی اظهار داشت: 80 هزار نفر در سال تحصیلی 97-96 زیرپوشش كلاس های سوادآموزی در استان ها قرار گرفتند.


علی باقر زاده روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا در كرج، اضافه كرد: این كلاس ها برای گروه سنی 10 تا 49 سال تشكیل شده است، چونكه معتقدیم تاثیر سواد در میان این گروه سنی در كانون خانواده بسیار اثرگذار است.
وی با اشاره به اینكه سطح سواد والدین یكی از عناصر اثرگذار در موفقیت فرزندانشان به حساب می آید، تصریح كرد: این سواد حتی اگر در سطح خواندن، نوشتن و دوره ابتدایی باشد باز هم موثر است.
وی از طرح شناسایی والدین بی سواد بعنوان یك حركت اصلی در برنامه اجرایی سالانه این سازمان در استان ها یاد كرد و خاطرنشان كرد: برای این كار یك بانك اطلاعاتی سواد برای گروه سنی زیر 50 سال تشكیل داده ایم.
باقرزاده خاطرنشان كرد: در سال تحصیلی 98-97 هم پیش بینی كرده ایم تا 90 هزار نفر از بی سوادان را تحت پوشش كلاس های نهضت سواد آموزی قرار دهیم.
وی افزود: در سال قبل 27هزار نفر از اتباع خارجی كه بیشتر آنها افغانستانی هستند را تحت پوشش برنامه آموزشی قرار دادیم چونكه رهبر معظم انقلاب همواره بر عرضه آموزش اتباع خارجی تاكید می كنند.
وی با اشاره به اینكه بیشترین تعداد بی سوادان كشور در حاشیه شهرها هستند، افزود: شناسایی بی سوادان مناطق حاشیه شهری از بی سوادان روستایی خیلی سخت تر است.
وی تصریح كرد: اجرای طرح آموزش اولیای بی سواد دانش آموزان را در دستور كار قرار داده ایم به گونه ای كه سالانه 100 تا 115هزار نفر را تحت پوشش این طرح قرار دهیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: افراد بی سواد به علت یاد نگرفتن اصول خودمراقبتی و همینطور آشنا نبودن با قوانین راهنمایی و رانندگی بیشتر در معرض بیماری ها و تصادفات قرار دارند و در عین حال لزوم دارد در جامعه سواد سیاسی و اقتصادی افراد به نسبت شرایط كنونی جامعه ارتقاء یابد.
باقرزاده با اشاره به اینكه در اغلب موارد افراد معتاد و دچار ناهنجاری های اجتماعی بی سواد بوده و از كم آگاهی رنج می برند، اضافه كرد: امیدواریم در كنار توجه به خواندن و نوشتن بعنوان اصل در باسوادی افراد به توانمندسازی افراد بی سواد هم توجه گردد تا شاهد ورود آنها به عرصه های موفقیت آمیزی باشیم
2819/1535


1397/04/19
13:39:33
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور