مدیر كل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش:

30 كشور در پرسش مهر رییس جمهوری ایران شركت كردند

30 كشور در پرسش مهر رییس جمهوری ایران شركت كردند كنكوری: كرج- مدیركل فرهنگی هنری، اردو ها و فضا های پرورشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: 30 كشور در پرسش مهرشماره 18 رییس جمهوری اسلامی ایران در قالب تولید آثار فرهنگی و هنری شركت كردند.


علی رمضانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در كرج، اضافه كرد: به دبیرخانه پرسش مهر 18 رییس جمهوری، 4 میلیون و 962 هزار اثر توسط دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده های ایرانی و همینطور 266 اثر از 30 كشور ارسال شده است.
وی با اشاره به اینكه امروز دوشنبه كنگره پرسش مهر 18 رییس جمهوری با تجلیل از 180 برگزیده از استان های مختلف برگزار شد، تصریح كرد: 2 میلیون و 955 هزار اثر این پرسش را دانش آموزان خلق كردند.
وی بیان داشت: یك میلیون و 868 هزار اثر این پرسش مربوط به خانواده ها و 138 هزار اثر هم متعلق به فرهنگیان بود كه توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفت و 180 اثر منتخب شناخته شد.
وی خاطرنشان كرد: پرسش مهر رییس جمهوری نشان از جایگاه رفیع نظام تعلیم و تربیت و نقش تاثیر گذار دانش آموزان، معلمان و مربیان در ساختن آینده ایران اسلامی دارد.
وی پرسش مهر رییس جمهوری را بهترین بستر برای توسعه فرهنگی و نهادینه كردن آداب، اخلاق، فضایل و مهارت های ارتباطی در نسل آینده دانست و افزود: چگونه باید در محیط مدرسه تحمل و احترام به افكار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین نماییم، سوال هجدهمین دوره پرسش مهر رییس جمهوری ایران بود.
رمضانی با اشاره به اینكه در این مرحله هم مخاطبان از این رخداد مهم فرهنگی استقبال كردند، اظهار داشت: علاقمندان در بخش ادبی، رسانه و فضای مجازی، آوایی، تجسمی، فیلم و نمایشنامه نویسی و تصویر آثارشان را تولید و عرضه دادند.
وی یاد آور شد: هر سال در كنگره ملی پرسش مهر رییس جمهوری كه در تیرماه برگزار می گردد از برگزیدگان در قالب یك اردوی 2 روز با لوح تقدیر و هدیه تجلیل به عمل می آید.
2819/1535


1397/04/12
22:00:07
5.0 / 5
5520
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور