پیش بینی امضاء ۴ سند همكاری علمی و پژوهشی بین ایران و فرانسه

پیش بینی امضاء ۴ سند همكاری علمی و پژوهشی بین ایران و فرانسه كنكوری: در نشست مشترك رؤسای دانشگاه های برتر ایران و فرانسه كه با حضور وزرای علوم ایران و فرانسه امروز و فردا برگزار می شود، انتظار می رود چهار سند همكاری به صورت تفاهم نامه به امضای نهایی برسد.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، نشست مشترك رؤسای دانشگاه های برتر ایران و فرانسه از امروز سه شنبه ۲۹ خردادماه سال جاری به مدت دو روز با حضور وزرای علوم ایران و فرانسه در پاریس برگزار می گردد.
در این سفر كه به دعوت رسمی وزیر علوم و تحقیقات فرانسه انجام شده، رؤسای ۳۵ دانشگاه بزرگ و برتر كشور فرانسه حضور می یابند.
رؤسای دانشگاه های شهید بهشتی، تهران، صنعتی امیركبیر، صنعتی شریف، صنعتی اصفهان و علم و صنعت ازجمله رؤسای دانشگاه های برتر جمهوری اسلامی ایران هستند كه در این سفر وزیر علوم را همراهی می كنند و در این اجلاس مشترك به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
در این نشست دكتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع رؤسای دانشگاه های دو كشور سخنرانی خواهد نمود و سپس تهیه نقشه راه همكاری های علمی و فناوری دو كشور مورد بررسی قرار می گیرد.
همچنین تبادل استاد و دانشجو، انجام پروژه های تحقیقاتی مشترك و تولید دوره های مشترك تحصیلی از مواردی است كه موردبحث و بررسی رؤسای دانشگاه ها و مراكز پژوهشی دو كشور قرار خواهد گرفت.
از حدود ۲ ماه پیش كمیته همكاری های دوجانبه ایران و فرانسه برای بهره برداری بیشتر از این نشست تشكیل شده و انتظار می رود چهار سند همكاری به صورت تفاهم نامه به امضای نهایی برسد.
دانشگاه شهید بهشتی از سال قبل به عضویت آژانس دانشگاه های فرانكوفون (AUF) درآمده كه همكاری های بین دانشگاهی را حمایت و تسهیل می كند.

1397/03/29
15:18:27
5.0 / 5
4397
تگهای خبر: پژوهش , تحقیقات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور