520 میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان های كشور پرداخت گردید

520 میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان های كشور پرداخت گردید كنكوری: كرج- مدیركل دفترآموزش فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: برای تامین تجهیزات مورد نیاز هنرستان های كشور، 520 میلیارد ریال پرداخت گردید.


سید محسن حسینی مقدم روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا در كرج اضافه كرد: با عنایت به الزاماتی كه در برنامه ششم توسعه برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده باید سهم آموزش های فنی و حرفه ای و كار و دانش در این وزارتخانه به 50 درصد برسد.
وی تصریح كرد: برای رسیدن به اهداف برنامه ششم توسعه به توسعه زیر ساخت ها در هنرستان ها همچون تجهیزات، فضای آموزشی و نیروی انسانی نیاز داریم.
حسینی مقدم تصریح كرد: امسال برای اولین بار این اعتبار 520 میلیارد ریالی را به حساب اداره كل استان ها برای تهیه تجهیزات مورد نیازهنرستان ها واریز كردیم.
وی با اشاره به اینكه قانونگذار حدود 2 درصد از درآمدهای عوارض حاصل از فروش گاز را در این بخش پیش بینی كرده است، ادامه داد: هر سال این 2 درصد به حساب سازمان نوسازی واریز می گردد كه می تواند در تامین بخشی از نیاز هنرستان ها به تجهیزات موثر باشد.
حسینی مقدم خاطرنشان كرد: برای تامین نیازهای هنرستان های كشور استفاده از ظرفیت های خیرین مدرسه ساز را در پیش گرفته ایم.
وی در ادامه به توسعه متوازن رشته ای در دوره دوم متوسطه پرداخت و اضافه كرد: 40 درصد از دانش آموزان دوره دوم متوسطه باید در هنرستان های فنی و حرفه ای و كار دانش مشغول به تحصیل شوند.
وی اظهار داشت: تلاش ها براین است كه دانش آموزان بتوانند متناسب با توانایی ها، مشاغل آینده خویش را تعیین كنند.
مدیركل دفترآموزش فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: در زمان حاضر در رشته فنی و حرفه ای 41 رشته در چهار زمینه صنعت، خدمات، كشاورزی و هنر و در شاخه كاردانش هم 160 رشته مهارتی وجود دارد.
2819/ 6155


1397/03/27
15:19:33
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور