دریافت وجه زمان ثبت نام در مدارس گیلان ممنوع می باشد

دریافت وجه زمان ثبت نام در مدارس گیلان ممنوع می باشد كنكوری: رشت - مدیركل آموزش و پرورش گیلان اظهار داشت: دریافت هرگونه وجه به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و كتاب های درسی در زمان ثبت نام مجاز نیست.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، مهدی حاجتی روز پنجشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گیلان در رشت اضافه كرد: برگزاری آزمون ورودی مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس گیلان هم ممنوع می باشد و نباید دانش آموزی به این دلایل از ثبت نام محروم شد.
وی تصریح كرد: البته وجوه اختیاری مربوط به كمك های مردمی، فعالیت های فوق برنامه، سرویس مدارس و غیره با هماهنگی و موافقیت انجمن اولیای مدارس با رعایت قوانین و مقررات مربوطه پس از شروع سال تحصیلی امكان پذیر است.
مدیركل آموزش و پرورش استان گیلان تصریح كرد: تمامی فرایند ثبت نام با استفاده از سامانه های مربوط همچون سناد و سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان بدو ورود به دبستان انجام می گردد.
وی با بیان این كه تمامی دانش آموزان ورودی پایه اول ابتدایی ملزم به گذراندن تمام مراحل برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هستند، اضافه كرد: مدیران مدارس موظفند حداكثر تا آخر مرداد نسبت به نوبت گیری و معرفی این دانش آموزان در سامانه سنجش بدو ورود و سناد، ثبت نام كنند.
مدیركل آموزش و پرورش استان گیلان تصریح كرد: نوآموزانی كه در دوره پیش دبستانی در سال 96 برنامه سنجش سلامت را گذرانده اند نیاز به طی این دوره نداشته و مجاز به ثبت نام هستند.
وی خاطرنشان كرد: ثبت نام دانش آموزان در مدارس عادی و هیات امنایی بر مبنای محدوده جغرافیایی انجام می گردد و در صورت برخورداری از ظرفیت خالی، ثبت نام خارج از محدوده بلامانع است اما ثبت نام از هنرجویان هنرستان ها و مدارس خاص بدون لحاظ محدودیت جغرافیایی بر مبنای ضوابط انجام می گردد.
وی اظهار نمود: ثبت نام در پایه های ورودی مقاطع متوسطه اول و دوم منوط به داشتن كارنامه قبولی از پایه قبلی است و در پایه دهم هم باید بر مبنای برگه هدایت تحصیلی و میزان ضریب جذب تعیین شده بر حسب شاخه و رشته اعلام شده از جانب اداره كل آموزش و پرورش انجام می گیرد.
حاجتی بیان داشت: آخرین مهلت ثبت نام دانش آموزان قبولی خرداد ماه سال جاری حداكثر سی ام مرداد است، همینطور برای دانش آموزان پایه های میانی نیاز به حضور اولیاء برای ثبت نام در مدارس نیست و مدیران مدارس مكلف به نام نویسی دانش آموزان بدون حضور اولیاء هستند.
وی در بخش دیگری از این نشست خبری با بیان این كه آموزش و پرورش جولانگاه سیاسی نیست، خاطرنشان كرد: آموزش و پرورش مركز تعلیم و تربیت است و تمام تلاشمان را برای انجام وظایف تخصصی در این دستگاه فرهنگی به كار گرفته ایم.
وی با بیان این كه داشتن نگاه سیاسی برای مدیران در مدارس عیب نیست، تصریح كرد: اما آموزش و پرورش نباید در مسایل سیاسی ورود كند و این نگاه را در میان دانش آموزان تزریق كند.
حاجتی افزود: آموزش و پرورش در چارچوب سیاست های دولت، نظام و اجرای تعلیم و تربیت و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از تاكیدات رهبری، گام بر می دارد.
وی با بیان این مطلب كه عزل و نصب ها در آموزش و پرورش گیلان حرفه ای و تخصصی است، اظهار نمود: در این بخش تمام تلاشمان به كار گیری نیروهای كاملا تخصصی و متعهد است.
استان گیلان 370 هزار دانش آموز دارد.
7286 /6030


1397/03/26
10:54:09
5.0 / 5
4561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور