ثبت نام دانش آموزان تنها در محدوده سكونت انجام می گردد

ثبت نام دانش آموزان تنها در محدوده سكونت انجام می گردد كنكوری: اصفهان - رئیس اداره ارزیابی و عملكرد پاسخگویی به شكایات اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: هیچ ثبت نامی در خارج از محدوده سكونت دانش آموزان صورت نمی گیرد.


حبیب الله عسگری روز یكشنبه در گفتگو با ایرنا اضافه كرد: این شیوه ثبت نام بهترین راهكار برای پاسخگویی و جلوگیری از سرگردانی والدین دانش آموزان است.
وی اظهاركرد: بدلیل مشخص بودن ظرفیت پذیرش در مدارس، اولویت مهم برای ثبت نام محدوده جغرافیایی محل سكونت دانش آموزان تعیین شده است.
رئیس اداره ارزیابی و عملكرد پاسخگویی به شكایات اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان اضافه كرد: بر این اساس برقراری عدالت، در جلسه با روسای 6 ناحیه اصفهان مورد تاكید قرار گرفت.
وی تصریح كرد: همینطور روسای ادارات و مدیران مدارس موظف به رعایت دستورات و مقررات در مورد ثبت نام، تكریم ارباب رجوع، محدودیت های منطقه ای مدارس و تنظیم فرم های مربوطه هستند.
عسگری همینطور بر مشاركت بیشتر اولیا برای اداره مدارس تصریح كرد و اظهار داشت: مشاركت فكری و مالی اولیا در اداره مدرسه كیفیت آموزش را بالا می برد.
وی اضافه كرد: لازمه این مشاركت آن است كه مدیران مدارس، نحوه، نوع و میزان مشاركت های مالی و میزان هزینه ها را بصورت مستند و شفاف در اختیار اولیا قرار دهند تا انگیزه آنها برای مشاركت افزایش یابد.
عسگری در عین حال خاطرنشان كرد: مدارس دولتی حق دریافت شهریه را با هیچ عنوانی ندارند و كمك به مدارس باید به طور كامل بصورت داوطلبانه صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه فرآیند ثبت نام بعد از دریافت دستورالعمل از جانب وزارت آموزش و پرورش انجام می گردد اظهار داشت: تابحال دستور العملی برای ثبت نام مدارس از وزارت آموزش و پرورش ابلاغ نشده است.
رئیس اداره ارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات آموزش و پرورش استان اصفهان اضافه كرد: طی جلساتی با معاونان این اداره كل، فرآیند ثبت نام دانش آموزان با هدف دستیابی به راهكارهایی برای رفع نگرانی های والدین و مدیران مدارس بررسی شده است.
عسگری تصریح كرد: همینطور در این جلسات بر نكاتی درمورد ممنوعیت دریافت شهریه در مدارس و لزوم تكریم اولیاء و دانش آموزان به هنگام ثبت نام تاكید گردیده است.
وی یادآورشد: بعد از ابلاغ دستورالعمل ثبت نام مدارس، فعالیت تیم نظارت بر ثبت نام مدارس هم آغاز می گردد.
بیش از 850 هزار دانش آموز در بیش از پنج هزار مدرسه زیر نظر 50 هزار معلم شاغل و 30 هزار بازنشسته (در مدارس غیر انتفاعی) در سال تحصیلی گذشته به تحصیل پرداختند.
6994 / 2093


1397/03/14
00:05:51
5.0 / 5
4393
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور