پرتلفات ترین شغل كشور صاحب آموزش استاندارد شد

پرتلفات ترین شغل كشور صاحب آموزش استاندارد شد كنكوری: ساری - اولین دوره آموزش استاندارد مهارت دكل بندی بعنوان یكی از مشاغل خطرناك و پرتلفات از امروز چهارشنبه در مركز فنی و حرفه ای شهرستان گلوگاه در استان مازندران شروع شد.


در این دوره 45 تن از جوانان دكل بند گلوگاهی زیر نظر استادان مجرب آموزش های لازم را برای ارتقا سطح ایمنی این شغل فرا می گیرند.
رییس مركز فنی و حرفه ای گلوگاه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت كه این دوره 160 ساعت شامل 40 ساعت آموزش نظری و 120 ساعت آموزش عملی است.
بهروز عبدی سرفصل های این دوره آموزشی را شامل استفاده از ابزارها و به كارگیری نكات ایمنی و حفاظتی، به كارگیری انواع تجهیزات و ماشین آلات، سورت و ردیف چینی، مونتاژ دكل های برقی و مخابراتی و نصب و راه اندازی و تست نهایی دكل انتقال نیرو و همینطور مخابرات و صدا و سیما معرفی نمود.
وی اظهار داشت كه برای برگزاری این دوره آموزشی مجانی محدودیتی وجود ندارد و تمامی دكل بندان مازندران می توانند با ثبت نام در این دوره به صورت زمان بندی شده شركت نمایند.
شهرستان گلوگاه در شرق مازندران خاستگاه شغل دكل بندی در ایران است و بر مبنای آمارهای رسمی هم اكنون بیش از 2 هزار دكل بند گلوگاهی در اقصی نقاط ایران و همینطور پروژه های وزارت نیرو در خارج از كشور به كار دكل بندی مشغولند.
این شغل پر خطر تابحال دستكم 200 قربانی از میان جوانان گلوگاهی گرفت و حدود یكهزار نفر زخمی بر جای گذاشت.
كار دكل بند نصب دكل های بزرگ انتقال برق و مخابرات است و به همین صاحبان این مشاغل به صورت معمول در خارج از محدوده شهری و مسكونی فعالیت دارند.
دكل بندی تا اواخر سال 91 در قوانین و مقررات كشور در تمامی بخش ها شغل محسوب نمی شد یعنی نه تنها به صورت مشخص در لیست مشاغل تعریف شده سازمان تامین اجتماعی قرار نداشت، بلكه حتی شغل آزاد هم شناخته نمی شد.
دولت یازدهم در سال 93 به دنبال استمداد طلبی دكل بندان برای حل مشكلاتشان در گام اول مبلغ 140 میلیارد ریال برای صدمه دیدگان این شغل در مازندران اختصاص داد و گام های بعدی را برای حل مشكلاتی چون بیمه و بازنشستگی و برگزاری دوره های آموزشی برداشت.
7332/1654


1397/03/09
18:23:25
5.0 / 5
4210
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور