دانشگاه زنجان اعلام كرد؛

شیوه نامه غیبت و حذف پزشكی در امتحانات دانشگاهی

شیوه نامه غیبت و حذف پزشكی در امتحانات دانشگاهی كنكوری: شیوه نامه غیبت در امتحانات و حذف پزشكی دانشگاه زنجان نیمسال دوم۹۷-۹۶ اعلام گردید.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه زنجان، شیوه نامه غیبت در امتحانات و حذف پزشكی نیمسال دوم۹۷-۹۶ اعلام گردید. برپایه این شیوه نامه دانشجویان در طول امتحانات آخر ترم به هیچ عنوان نمی توانند غیبت كند، مگر به دلایلی كه در پایین اشاره می شود:
بستری در بیمارستان
بستری در بیمارستان، به دلیل قابل قبول و زمان قابل قبول با عرضه شواهد و مدارك قانونی و كافی كه شامل برگه پذیرش دربیمارستان، نسخه دارویی، آزمایشات انجام شده، خلاصه پرونده، برگه ترخیص از بیمارستان و رسید تسویه حساب مالی همگی ممهور به مهر بیمارستان باشد و زایمان، با عرضه گواهی ولادت باشد.
بستری سرپایی
تبصره ۱- در صورتی كه دانشجویان به علت بیماری سر پایی، در سر جلسه امتحان حاضر نشوند باید به موقع وقبل از شروع امتحان، پزشك مركز بهداشت ودرمان دانشگاه وی را دیده و بسته به صلاحدید پزشك تصمیم مقتضی برای همان روز گرفته شود.
تبصره ۲- دانشجویی كه در سر جلسه به دلیل بیماری قادر به ادامه امتحان نباشد، پس از ثبت نام در جلسه امتحان، با آگاه ساختن مسئولین آموزشی، به مركز بهداشت ودرمان مراجعه نموده و در صورت تایید مركز بهداشت ودرمان، درس مذكور حذف خواهد شد.
تبصره ۳- دانشجویان شهرستانی در صورتیكه به علت بیماری در شهرستان بستری شوند، پیش از شروع امتحانات، باید مركز بهداشت و درمان ومسئولین آموزش دانشكده را از وضعیت خود با خبر سازند.
مبتلایان اعصاب وروان
مبتلایان به ناراحتی های اعصاب وروان به نحوی كه شركت در امتحان برای آنها میسرنباشد بایستی بر مبنای گواهی های تایید شده درس راحذف كنند.
بیماری های خاص
مبتلایان بیماری های خاص، در صورت مشكل جدی می توانند مدارك وگواهی های مربوطه را به مركز بهداشت ودرمان برای حذف درس عرضه كنند.
آخرین مهلت عرضه گواهی های امتحانی به مركز حداكثرسه روز كاری پس از روز امتحان مورد نظر خواهد بود. بعد از آن به هیچ عنوان گواهی توسط مركز تحویل گرفته نخواهد شد.
مواردی از عدم پذیرش در كمسیون پزشكی
برگه بستری سرپایی جزء موارد بستری در بیمارستان محسوب نمی گردد.
بیماریهای سرپایی با تظاهرات بالینی جزئی كه با مصرف دارو قابل كنترل باشد.
ارائه گواهی بدون مدارك تشخیصی همراه در مورد بیماریهایی كه تشخیص آنها مستلزم انجام اقدامات تشخیصی (آزمایش، رادیولوژی و...) باشد.
ارائه گواهی مربوط به نیم سال قبل یا زمان های گذشته.
گواهی هایی كه دارای خط خوردگی و خدشه بوده یا اصل گواهی عرضه نگردد.
دارا بودن گواهی استعلاجی (از هر مركز پزشكی) به مفهوم مجوز عدم شركت در برنامه های آموزشی نیست. بلكه كمسیون پزشكی دانشگاه مرجع رسیدگی و اعلام نظر در مورد مدارك پزشكی فوق با در نظر گرفتن نوع و شدت بیماری و سوابق آموزشی دانشجو است.


1397/02/31
15:56:12
5.0 / 5
4549
تگهای خبر: آموزش , امتحان , پزشكی , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور