مدیر كل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

راه اندازی پایه دوازدهم اولویت وزارت آموزش و پرورش است

راه اندازی پایه دوازدهم اولویت وزارت آموزش و پرورش است كنكوری: كرج- مدیركل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: استقرار پایه دوازدهم مهمترین اولویت وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید است كه نیاز به بسترسازی مناسب دارد.


عباس سلطانیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در كرج، اضافه كرد: سند تحول بنیادین مرجعی كامل برای همه تصمیم گیری های حوزه تعلیم و تربیت كشور است و همه ما باید برای اجرای 23 هدف عملیاتی و 131 راهكار آن، تلاش و برنامه ریزی نماییم.
وی خاطرنشان كرد: نگاه جدید وزارت آموزش و پرورش در سال جدید، تدوین برنامه سالانه با تاكید بر ارتباط موضوعی و منطقی آن با راهكارها و هدف های عملیاتی سند تحول بنیادین است.
وی هدف از اجرای این برنامه را دستیابی به اهدافی دانست كه در این سند ملی برای آموزش و پرروش بعنوان تكلیف، آمده است.
وی افزود: برای تدوین یك برنامه با شاخص های مورد نظر در آموزش و پرورش لازم است ضمن تشكیل كارگروه های تخصصی در حوزه های مختلف، تدوین برنامه با نگاه به اسناد فرا دستی، با تاكید بر اجبار كاهش تمركز و تفویض اختیار و سپردن كارهای اجرایی به مناطق و مدارس صورت گیرد.
سلطانیان مشاركت دادن مدیران مدارس در تدوین برنامه را ضامن اجرای صحیح آن عنوان نمود و خاطر نشان شد: در نظر گرفتن لزوم كاهش حجم و تعداد برنامه ها با تاكید بر محتوای مطلوب و اجرایی بودن آن، كوشش برای بهره گیری از ایده های نو و خلاقیت در مدیریت آموزش و پرورش، استفاده بهینه از منابع موجود را مهم دانست.
وی قابل سنجش بودن برنامه ها را از دیگر خصوصیت های مهم این برنامه برشمرد و تصریح كرد: شناخت وضع موجود و آگاهی از مؤلفه های موثر در تدوین برنامه، جمع آوری اطلاعات مستند از مدارس و مناطق، بررسی روند رشد شاخص ها در مناطق و شهرستان ها هم از دیگر الزامات تدوین برنامه است.
وی یاد آور شد: تدوین برنامه باید همراه با رصد، نظارت، ارزیابی، پایش و دادن بازخورد باشد.
2819/1535


1397/02/20
21:14:37
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور