همایش آمایش علم و فناوری در قزوین شروع شد

همایش آمایش علم و فناوری در قزوین شروع شد كنكوری: قزوین-نخستین همایش ملی آمایش علم و فناوری با حضور معاون توسعه امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه و جمعی از مسئولان و اساتید دانشگاه های كشور در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) شروع به كار كرد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در مراسم افتتاح این همایش، علم و فناوری را یكی از پیشران های تحول ساز و ایجادكننده تغییرات دانست و اظهار داشت: هر حركت پایداری نیاز به علم و فناوری دارد زیرا روش های سنتی و قدیمی دیگر جوابگو نیستند.
سیدابوالحسن نایینی ادامه داد: با شناسایی ابعاد علم و فناوری می توان دریافت كه چه تغییراتی در حال رقم خوردن و چه آینده ای در حال ظهور است و چگونه می توان برای داشتن یك آینده مطلوب گام های بلندی برداشت.
رئیس دانشگاه بین المللی امام (ره) افزود: آمایش به معنای نوعی برنامه ریزی دراز مدت با هدف سازماندهی در تمام ابعاد اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی است كه می تواند ما را به سمت آینده مطلوب و توسعه پایدار هدایت كند.
نایینی با اشاره به 10 محور اصلی این همایش كه به منظور گردهمایی اساتید كشور برای برنامه ریزی مطلوب در حوزه آمایش برگزار شده، اظهار داشت: با انتشار فراخوان های لازم 75 مقاله به دبیرخانه این همایش از جانب دانشگاه های سراسر كشور ارسال شد.
به گفته وی، 61 مقاله در كتابچه همایش چاپ، 13 مقاله در قالب پوستر و 20 مقاله در قالب پنل عرضه می گردد.
وی در انتها افزود: امیدواریم همایش آمایش علم و فناوری ضمن تبدیل شدن به یك الگوی كشوری، بتواند شتاب بیشتری را برای دستیابی به رشد و توسعه كشور فراهم آورد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قزوین هم در این همایش با اشاره به بخشی از ظرفیت های این استان، اظهار داشت: قزوین یك درصد از مساحت كشور و 1.6 درصد از جمعیت كشور را به خود مختص كرده است.
ابوالفضل یاری نرخ جمعیت شهری و مشاركت اقتصادی استان را به ترتیب 74 و 39 درصد اعلام نمود و اضافه كرد: در حوزه صنعت پنج درصد از كل كارگاه های موجود و 5.4 درصد از كل شاغلان كشور به استان قزوین اختصاص دارد.
وی افزود: دشت قزوین در حوزه كشاورزی دارای 440 هزار هكتار اراضی است كه 88 هزار هكتار آن تحت پوشش شبكه پیشرفته آبیاری قرار دارد.
وی، جمعیت باسواد استان را 84 درصد دانست و اظهار داشت: هم اكنون 90 هزار دانشجو در مراكز علمی و دانشگاهی قزوین مشغول به تحصیل هستند.
به گفته یاری، برگزاری همایش آمایش علم و فناوری می تواند در تدوین سند آمایش علم و فناوری، راهبرد پردازی، سیاستگذاری و برنامه ریزی در سطوح ملی و منطقه ای موثر واقع شود.
وی اظهار داشت: چشم انداز آمایش قزوین بعنوان استانی با هویت اسلامی-ایرانی دارای توسعه پایدار و متوازن، مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان، پیشرو و ممتاز در بخش خدمات برتر بازرگانی، گردشگری، فرهنگی، تاریخی با حفظ و ارتقای جایگاه صنعت و كشاورزی بوده و جامعه ای متدین، سلامت و شاداب و در جهت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست و در تعامل سازنده با سایر استان ها و كشور است.
7388/8054


1397/02/19
13:26:19
5.0 / 5
5219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور