زنجان رتبه نخست كشوری پوشش تحصیلی ابتدایی را دارد

زنجان رتبه نخست كشوری پوشش تحصیلی ابتدایی را دارد كنكوری: زنجان - معاون آموزش ابتدایی اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان اظهار داشت: این استان از نظر نرخ بازماندگی از تحصیل رتبه آخر را در كشور دارد به این مفهوم كه زنجان در چهار سال قبل رتبه نخست پوشش تحصیلی را در مقطع ابتدایی داشته است.


اصغر بیات روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: این موفقیت نتیجه زحمات و سخت كوشی های معلمان استان و هم اختصاص هزینه های نگهداری فضاهای آموزشی در مناطق روستایی است.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی در زنجان 99.80 درصد است، ادامه داد: امسال 99 هزار و 700 دانش آموز در مقطع ابتدایی در استان مشغول تحصیل هستند كه 33 درصد این دانش آموزان در مناطق روستایی سكونت دارند.
معاون آموزش ابتدایی اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینكه 75 درصد مدارس و 45 درصد كلاس های درس در مقطع ابتدایی این استان در روستاها واقع است، اظهار داشت: این ارقام به این مفهوم است كه تعداد معلمان شاغل در مناطق روستایی استان بیشتر از مناطق شهری است.
بیات اضافه كرد: در زمان حاضر از 800 مدرسه روستایی استان 191 مدرسه با زیر 9 نفر دانش آموز، 99 مدرسه با پنج و كمتر از پنج دانش آموز دایر است.
معاون آموزش ابتدایی اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان اظهار داشت: هم اكنون 272 مركز آموزش پیش دبستانی هم در مناطق روستایی و محروم استان، با حمایت دولت و مجوز از آموزش و پرورش فعالیت دارند.
7312/6085


1397/02/12
19:06:59
5.0 / 5
4400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور