با هدف شناسایی استعدادهای برتر،

1 و هفت دهم میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح شهاب هستند

1 و هفت دهم میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح شهاب هستند كنكوری: كرج- مسئول ستاد مركزی و اجرایی برنامه ملی شهاب وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: یك میلیون و 700 هزار دانش آموز درپایه های چهارم تا ششم ابتدایی و پایه هفتم متوسطه اول از خدمات علمی آموزشی طرح ملی شهاب بهره مند هستند.


رضا گلشن روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در كرج اضافه كرد: این طرح با هدف شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزی در مدارس ابتدایی كشور با حمایت بنیاد نخبگان از سال 92 شروع شده است.
وی تصریح كرد: با عنایت به اهمیت شناسایی استعداد های برتر، امیدواریم تا مهر ماه سال 1406 تمام دانش آموزان از پایه چهارم ابتدایی تا سال آخر متوسطه دوم كشور زیر پوشش این طرح قرار گیرند.
گلشن از طرح ملی شهاب بعنوان اولین طرح مدون برای استقرار الگوی تلفیقی توجه به دانش آموزان دارای استعداد برتر یاد كرد و یاد آور شد: در گذشته برای هدایت استعدادها، دانش آموزان را در محیط های خاص آموزش می دیدند اما با اجرا شدن طرح ملی شهاب امكان بهره مندی دانش آموزان در مدارس خود فراهم گشته است.
وی تصریح كرد: با اجرا شدن طرح شهاب این فرصت به وجود آمد تا معلمان و مدیران آموزشی، امكان شناسایی و هدایت دانش آموزان دارای استعداد برتر را در همان محیط آموزشی داشته باشند.
این مسئول با اشاره به اینكه اولین اجرای آزمایشی این طرح در هفت استان كشور انجام شد، افزود: در آن مقطع فقط 30 هزار نفر تحت پوشش طرح شهاب قرار گرفتند اما امروز گسترش یافته است.
گلشن ادامه داد: امسال هم دانش آموزان پایه هفتم دوره اول متوسطه تحت پوشش طرح شهاب قرار گرفتند.
وی اظهار داشت: تا دو سال آینده همه دانش آموزان دختر و پسر پایه چهارم ابتدایی مدارس كشور تحت پوشش طرح ملی شهاب قرار می گیرند.
وی بیان داشت: طرح ملی شهاب در بعضی از استان ها همانند قم به صورت كامل اجرا شده اما در تعدادی از استان ها همچون فارس به علت گستردگی جغرافیایی هنوز كامل نشده است.
2819/ 6155


1397/01/24
14:07:06
5.0 / 5
4686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور