مدیركل توسعه فناوری دانشگاه خبر داد؛

ساماندهی و ماموریت گرایی مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد در سال ۹۷

ساماندهی و ماموریت گرایی مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد در سال ۹۷ كنكوری: مدیركل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی مهمترین سیاست این اداره در سال ۹۷ را ساماندهی، ماموریت گرا كردن و درآمدزایی مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی دانست.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه آزاد، داود ثمری، با اشاره به اینكه اداره كل توسعه فناوری ارتباط با صنعت دانشگاه برای سال ۱۳۹۷ برنامه های كیفی را در دستور كار خود دارد، اظهار داشت: در این راستا یك اعتبارسنجی و ارزیابی از مراكز تحقیقاتی دانشگاه صورت گرفت.
وی ادامه داد: هم اكنون ۱۱۵ مركز تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اسلامی فعالند و برنامه اصلی ما ماموریت گرا كردن این مراكز است.
مدیركل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به رویكرد حل مساله این دانشگاه اظهار داشت: در این راستا باید بتوانیم مسائل و مشكلات كشور را شناسایی و برای آنها در مراكز تحقیقاتی خود راهكار پیدا كرده و فعالیت های پژوهشی مربوطه را انجام دهیم.
وی تصریح كرد: مهمترین سیاست این اداره كل در سال جاری، ساماندهی، ماموریت گرا كردن و درآمدزایی مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی است. این مراكز باید بتوانند پروژه های برون دانشگاهی را به خوبی راهبری كنند.
ثمری با اشاره به برگزاری جشنواره های مختلف توسط دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۹۷، اظهار داشت: یكی از این جشنواره ها، جشنواره فرهیختگان است كه در هفته پژوهش كه اواخر آذرماه است، برگزار می شود. در این جشنواره برگزیدگان حوزه های مختلف دانشگاه معرفی و از آنها تقدیر خواهد شد.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی و عرضه قابلیت های دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاهیان این دانشگاه دانست و تصریح كرد: یكی دیگر از اهداف برگزاری جشنواره مذكور ساختن الگو های موفق برای اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه است.
ثمری اضافه كرد: با برگزاری این قبیل جشنواره ها می توانیم رشد علمی خویش را حفظ نموده و در زمینه تبدیل علم به ثروت هم موفق تر از گذشته حركت نماییم، البته وضعیت دانشگاه آزاد از لحاظ تولید علمی خیلی خوب است و هم اكنون در كشور رتبه اول را دارد و باید در زمینه تبدیل علم به ثروت هم بهتر عمل نماییم.
برگزاری جشنواره اختراعات و نوآوری ها در دانشگاه آزاد اسلامی
مدیركل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه های این دانشگاه برای تبدیل علم به ثروت، اظهار داشت: برگزاری جشنواره ها و كارگاه های آموزشی همچون برگزاری جشنواره اختراعات و نوآوری ها در سال ۱۳۹۷ همچون این برنامه هاست.
وی با تاكید بر ضرورت بهبود كیفیت ثبت پتنت در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: برگزاری جشنواره اختراعات و نوآوری ها امسال به این مورد هم كمك خواهد نمود و سبب می گردد مخترعان بیشتری از جهت ارتقای رتبه جهانی در حوزه اختراعات داشته باشیم.
ثمری با اشاره به برگزاری جشنواره نانو دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح كرد: دانشگاه آزاد در چند سال قبل توانسته در حوزه نانو به موفقیت های خوبی دست پیدا كند و حائز رتبه های خوبی شود، از این رو این جشنواره در ۶ ماهه اول سال در این دانشگاه برگزار می شود.
وی برگزاری مسابقات بین المللی ایران اپن رباتیك در نیمه دوم فروردین ماه در نمایشگاه بین المللی تهران، برگزاری مسابقات رباتیك آسیا اقیانوسیه در جزیره كیش و برگزاری گردهمایی معاونان پژوهش و فناوری را از دیگر برنامه های حوزه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی دانست.
مدیركل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با تاكید بر اینكه مراسم هفته پژوهش در سال ۹۷ با قوت بیشتری در دانشگاه آزاد برگزار می شود، اظهار داشت: در سال ۹۶ در مراسم هفته پژوهش، فناور برتر از دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب گردید و این دانشگاه بعنوان غرفه برتر معرفی گردید. امیدواریم كه در سال ۹۷ پژوهشگر برتر هم از این دانشگاه انتخاب گردد.

1397/01/15
17:44:39
5.0 / 5
4723
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور