103هزار زائر از بقاع متبركه خراسان شمالی بازدید كردند

103هزار زائر از بقاع متبركه خراسان شمالی بازدید كردند كنكوری: بجنورد- معاون فرهنگی اداره كل اوقاف و امورخیریه خراسان شمالی اظهار داشت: 103 هزار زائر و میهمان نوروزی از بیست و پنجم اسفندماه سال قبل تا هفتم فروردین ماه جاری از بقاع متبركه استان در قالب طرح آرامش بهاری بازدید نمودند.


حجت الاسلام علی اكبر صفری اسفیدان پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: در این مدت 2 هزار و 315 نفر هم در بقاع متبركه خراسان شمالی اسكان یافتند.
وی اظهار داشت: در این مكان ها غرفه هایی از قبیل غرفه كودك و نوجوان، پاسخگویی به مسائل شرعی و مشاوره خانواده، ازدواج و وقف هم دایر است كه از زمان اجرای طرح آرامش بهاری تاهفتم فروردین ماه امسال 9 هزار و 500 نفر از خدمات این غرفه ها بهره مند شدند.
حجت الاسلام صفری اسفیدان اضافه كرد: همینطور در این مدت از 22 بقعه متبركه در خراسان شمالی بازرسی انجام شد.
وی اظهار داشت: اجرای طرح آرامش بهاری تا 15 فروردین ماه سال جاری در 45 امامزاده شاخص خراسان شمالی ادامه دارد و به منظور عرضه خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی و میزبانی شایسته از زائران و مسافران نوروزی در حال اجرا می باشد.
وی اظهار نمود: طرح نوروزی آرامش بهاری با هدف تبدیل بقاع متبركه به قطب فرهنگی، با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروزی، تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقای سطح فكری و فرهنگی زائران و مسافران نوروزی، تبلیغ و ترویج سنت های اصیل اسلامی در عید نوروز و خدمت رسانی مطلوب به زائران اماكن متبركه در حال برگزاری است.
حجت الاسلام صفری اسفیدان با اشاره به اینكه یكی از برنامه های ویژه طرح آرامش بهاری كه هر سال با استقبال بی نظیر زائران همراه می شود، خیمه های معرفت است، اظهار داشت: در طرح آرامش بهاری امسال 16 خیمه معرفت برگزار شده است.
وی همینطور اظهار داشت: در قالب اجرای طرح آرامش بهاری امسال 9 وقف جدید هم به ثبت رسید كه 2 مورد در شیروان، 2 مورد بجنورد و 5 مورد در فاروج است، بدین ترتیب تعداد كل موقوفات ثبت شده در استان به پنج هزار و 499 وقف افزایش یافت.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق كشور واقع است.
اخبار خراسان شمالی را در كانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری كنید.
ع/ 6042


1397/01/13
17:08:41
5.0 / 5
5133
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور