مدیركل دفتر آموزش های فنی وحرفه ای آموزش و پرورش:

دانش آموزان باید با مهارت های روز دنیا آشنا شوند

دانش آموزان باید با مهارت های روز دنیا آشنا شوند كنكوری: تهران - مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: دانش آموزان برای كسب شغل در آینده، همواره باید با مهارت های روز دنیا آشنا شوند.


محسن حسینی مقدم روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا اضافه كرد: با تولید شرایط مناسب برای جوانان می توان مهارت های روز دنیا را به آنان آموزش داد، زیرا تولید، نیازمند نیروی انسانی ماهر است، و بخش مهمی از این نیرو از هنرستان ها تامین می گردد.
وی با اشاره به اینكه مسئولان توجه ویژه ای به عرضه آموزش های مهارتی به دانش آموزان دارند، خاطرنشان كرد: باید با اقدامات مناسب، زمینه گرایش هر چه بیشتر دانش آموزان و اولیای آنها به رشته های فنی و حرفه ای و كاردانش را افزایش داد.
مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در سند تحول بنیادین بر آموزش های مهارتی تاكید شده تا دانش آموز بتواند پس از فراغت از تحصیل، امرار معاش حلال داشته و از این رو تلاش داریم با همكاری و مساعدت همه دست اندركاران، بخشی از نیازهای كشور كه به آموزش های اشتغال زا مربوط می گردد را پاسخگو باشیم.
حسینی مقدم در مورد سهم مجموعه فنی و حرفه ای و كاردانش در برنامه ششم توسعه اظهار داشت: بعنوان اولین سال برنامه ششم توسعه(برنامه پنجساله توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران طی سالهای 1400-1396)، سهم 38 درصدی برای شاخه فنی و حرفه ای و كاردانش در وزارت آموزش و پرورش درنظر گرفته شده است.
وی اضافه كرد: برای سال تحصیلی 97 - 96 هم در مجموعه فنی و حرفه ای و كاردانش حدود 36.5 درصد از دانش آموزان پایه دهم در شاخه فنی و حرفه ای در حال تحصیل هستند و در این رابطه 16 درصد سهم فنی و حرفه ای و 20.5 درصد سهم دانش آموزان كاردانش است كه نسبت به سال قبل 2.5 درصد در دو حوزه رشد نشان داده است.
مدیركل دفتر آموزش فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش، عرضه مشوق های بیمه ای، ارتقاء مهارت و تمركز بر قابلیت های منطقه ای در رسته های كسب و كار متناسب برای تولید اشتغال انبوه و اجرای برنامه های اشتغال عمومی بعنوان مهمترین وظیفه وزرات تعاون، كار و رفاه اجتماعی را همچون برنامه های آینده در این بخش با عنایت به اهداف كلان برنامه ششم توسعه و اولویت هـای ابلاغی رئیس جمهوری در خصوص اجرای سیاست های فعال بازار كار برشمرد.
وی ادامه داد: چنانچه این برنامه به تصویب نهاد سیاستگذار و هماهنگ كننده آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی برسد، بهبود نسبت هنرجویان متوسطه فنی و حرفه ای و كاردانش بـه كل دانش آموزان دوره دوم متوسطه و توزیع دانشجویان كاردانی فنی و حرفه ای میان رشته های تحصیلی متناسب بـا نیازهـا و ساماندهی نیروی انسانی متخصص شـاخه های فنی و حرفه ای و كاردانش وزارت آموزش و پرورش را شاهد خواهیم بود.
فراهنگ ** 1417 ** 1071


1397/01/04
21:55:54
5.0 / 5
4663
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور