رئیس اداره آموزش خانواده انجمن اولیا و مربیان:

آموزش مهارت های زندگی و ارتباطی به خانواده ها ضروری می باشد

آموزش مهارت های زندگی و ارتباطی به خانواده ها ضروری می باشد كنكوری: كرج - رئیس اداره آموزش خانواده دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش مهارت های زندگی و ارتباطی به خانواده ها به منظور كیفیت بخشی به زندگی و روابط اجتماعی ضروری می باشد.


كیومرث جهانگردی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در كرج اظهار داشت: آموزش و پرورش باید پاسخگوی والدین دانش آموزان باشد كه این مهم با استفاده از انجمن اولیا و مربیان میسر است.
وی با اشاره به اینكه با همدلی، همفكری مدرسه و انجمن اولیا می توان خیلی از مشكلات مدرسه را حل كرد كه این مهم نیاز به حضور بی دغدغه و با نشاط والدین در مدرسه است.
وی مدرسه را خانه دوم مردم دانست و اظهار نمود: باید شرایطی مهیا شود تا والدین با خیال آسوده به این مكان مهم تربیتی رجوع كنند.
وی با اشاره به اینكه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش از پیشرو ترین انجمن های كشور است، خاطرنشان كرد: برای تقویت جایگاه تربیتی و ابعاد علمی آن كوشش كرد.
رییس اداره آموزش خانواده دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش از برگزاری كلاس های آموزش خانواده در زمینه پیشگیری از صدمه های اجتماعی، عرضه خدمات مشاوره ای به والدین، انتشار مجله پیوند و كتاب های ویژه والدین و معلمان بعنوان مهمترین دستاوردهای علمی این مجموعه ذكر كرد.
جهانگردی با اشاره به اینكه در سند تحول بنیادین، خانواده مسئول اصلی تعلیم و تربیت فرزندان معرفی شده است، افزود: تربیت یعنی بریدن وابستگی فرزندان از والدین كه بدون تردید در تولید استقلال فرزندان، والدین نقش بسیار موثری دارند.
وی سست شدن جایگاه و اقتدار خانواده در جامعه را یك اتفاق ناگوار برشمرد و اضافه كرد: آگاه كردن والدین از جایگاه تاثیر گذارشان در خانواده موضوعی مهم است كه باید برای احیای این مورد بیش از پیش كوشش كرد.
جهانگردی اظهار داشت: اتحاد بین اولیا و مربیان و مدرسه، زمینه ساز رفع موانع و مشكلات تربیتی دانش آموزان است و می تواند به آموزش و پرورش در تربیت انسان هایی كارآمد برای جامعه كمك نماید.
وی رمز موفقیت نظام تعلیم و تربیت در پیوند مستحكم اولیا و مربیان با مدرسه برشمرد و اضافه كرد: این تعامل هر چه مستحكم تر باشد دستاوردهای بهتری را در امر تعلیم و تربیت نسل آینده جامعه به دنبال خواهد داشت.
وی تصریح كرد: ارتقای كیفیت فعالیت های آموزش و پرورش در گرو گسترش ارتباط خانه و مدرسه است.
استان البرز 460 هزار دانش آموز دارد.
2819/1535


1396/12/23
14:46:25
5.0 / 5
4975
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور