توسط شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی؛

كتاب بانكداری اسلامی منتشر گردید

كتاب بانكداری اسلامی منتشر گردید كنكوری: كتاب بانكداری اسلامی توسط شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی و سازمان مطالعه و تدوین كتب علوم انسانی دانشگاه ها سمت منتشر گردید.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، كتاب بانكداری اسلامی توسط شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی و سازمان مطالعه و تدوین كتب علوم انسانی دانشگاه ها «سمت» منتشر گردید.
این كتاب كه توسط مرحوم حجت الاسلام و المسلمین محمد نقی نظرپور، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسویان و ایوب خزائی نگاشته شده در زمستان ۱۳۹۶ در ۱۱ فصل و ۳۶۷ صفحه به زیور طبع آراسته شده است.
در بخشی از مقدمه این كتاب چنین آمده است: «مبحث بانكداری اسلامی در اقتصاد اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. رشد چشمگیر این الگو از بانكداری در دهه های گذشته بر اعتبار مباحث این حوزه افزوده است.
اجرای درست و دقیق ضوابط اسلامی در قالب این شیوه از بانكداری می تواند علاوه بر آشكار ساختن بخشی از چهره واقعی نظام اقتصادی اسلام در عرصه معاملات، ابزاری برای حفظ جامعه از صدمه های مادی و معنوی معاملات ربوی، و هم بستری مناسب برای دسترسی جامعه به تعالی، از رهگذر تحقق اهداف بلند این نظام قلمداد شود».
عنوان فصول این كتاب به شرح زیراست:
مروری بر تاریخ تحولات، جایگاه و معاملات بانكداری متعارف، پول ربا و بهره، مروی بر تاریخ پیدایش، تحولات و ساختار بانكداری اسلامی، اصول و مبانی بانكداری اسلامی، تفاوت های اساسی بانكداری اسلامی با بانكداری متعارف، بانكداری بدون ربای ایران، شیوه های جدید اعطای تسهیلات، جریمه و خسارت تاخیر تادیه، جایگاه نظارت و شورای فقهی در بانك مركزی، بانك مركزی و سیاست های پولی و صدمه شناسی نظام بانكی ایران.

1396/12/22
16:43:51
5.0 / 5
4504
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور