طرح عید و داستان جایگزین پیك های نوروزی شد

طرح عید و داستان جایگزین پیك های نوروزی شد كنكوری: بوشهر- معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: برپایه بخشنامه این وزارتخانه در سال تحصیلی سالجاری به جای پیك های نوروزی طرح ؛عید و داستان؛ اجرا می گردد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش روز شنبه در جشنواره عیدانه مدرسه دخترانه باهنر بوشهر اظهار داشت: برپایه این طرح دانش آموزان در قالب سه فعالیت داستان گویی، داستان خوانی و داستان نویسی اقدام می كنند.
وی یادآورشد: تلاش می گردد در این طرح تربیتی دانش آموزان شنیده ها و مشاهدات خویش را از طبیعت و سفرها بنویسند و یا پای غصه مادربزرگ ها و پدربزرگ ها بنشینند و ارتباط بین نسلی تولید شود.
معاون ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: هدف از اجرای طرح 'عید و داستان' تقویت مهارت گفتن، خواندن، نوشتن و قوه تخیل دانش آموزان درقالب مناسب تربیتی است.
حكیم زاده اظهار داشت: طرح عید و داستان در همه مدرسه های دولتی و غیردولتی برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: جشنواره عیدانه فرصت مناسبی است تا دانش آموزان با آداب و رسوم فرهنگ ایرانی اسلامی آشنا شوند.
حكیم زاده خاطرنشان كرد: دانش آموزان در جشنواره عیدانه افزون براینكه در محیط شاد و با نشاط كودكی در كنار هم شادی و تفریح می كنند با ادبیات كهن ایران زمین هم آشنا می شوند.
وی افزود: برگزاری این گونه جشنواره ها در آشنایی دانش آموزان با نمایشهای بومی، آداب و رسوم موثر است.
رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش هم اظهار داشت: جشنواره عیدانه از طرح های ابتكاری بسیار جذاب اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر است.
عبدالرسول عمادی اضافه كرد: باتوجه به لزوم آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ها و آئین های سنتی این آب و خاك تعمیم این نوع از جشنواره ها به سراسر كشور ضروری می باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در دی ماه 96 برای اولین بار تصحیح برگه های امتحان نهایی به صورت الكترونیكی انجام شد.
عمادی افزود: همینطور برای خرداد، شهریور و دی ماه 97 هم این برنامه به صورت آزمایشی اجرا می گردد.
وی خاطرنشان كرد: تلاش می گردد در این سه دوره تمام اشكالات طرح تصحیح الكترونیكی برگه های امتحانی گرفته و در خرداد 98 كه تعداد قابل توجهی از دانش آموزان در امتحان نهایی پایه دوازدهم شركت می كنند آمادگی لازم وجود داشته باشد.
6047/6045


1396/12/19
22:09:12
5.0 / 5
5197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور