راه یافتگان به رقابت های بین المللی بازی های فكری مشخص شدند

راه یافتگان به رقابت های بین المللی بازی های فكری مشخص شدند كنكوری: شیراز- المپیاد ملی دانش آموزی بازی های فكری روز شنبه در شیراز با معرفی برگزیدگان پایان یافت و 10 دانش آموز برگزیده مجوز حضور در رقابت های جهانی هلند را به دست آوردند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا و بنا بر اعلام رئیس سازمان دانش آموزی استان فارس، در مسابقه برج دومینو به ترتیب علی اكبر عباسی، ابوالفضل اندگاری مقام اول و دوم و زهرا كوهی و بهرامی سوم مشترك را كسب كردند.
به گفته محسن كلاری، در رشته لیوان چینی منصوره ایزدی، نازنین زاهدی به ترتیب مقام اول و دوم و علیرضا منتظری و فاطمه احمدی هم مقام سوم مشترك را به دست آوردند.
بر این اساس، در رشته ریورسی حسین منوچهری، سهیل رضایی، فاطمه احمدی به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم قرار گرفتند.
در رشته بلاك آس دونفره محمد حسین بهزادی، محدثه كشاورز، فاطمه زاهدی اسكی موفق به كسب مقام های برتر شدند.
همچنین در رشته جنگا فاطمه رضایی، ستاره زارعی، حدیث گلستانی راد، در مقطع ابتدایی و مریم غفوری، سید شهاب حسینی، مریم رحمانیان كوشكی در مقطع متوسطه اول و دوم به ترتیب مقام های اول تا سوم را كسب كردند.
بر اساس این گزارش، در رشته اتللو مقطع متوسطه، جاوید امیرزاده، مریم عسكری، زینب فالیزوالیان، در بلاك آس شیما شكراللهی، حمید رسولی و جاوید امیری زاده و در رشته پنتاگو آنیتا باقری، حمید رضا ملك زاده و سحر تاجیك موفق به دریافت مقام های اول تا سوم شدند.
در رشته روبیك هم علی حبیبی، مجتبی سركوبی و محمد صادق حسنی اردكانی با شكست ركورد حریفان خود، مقام های اول برتر را به دست آوردند.
در رشته كریدور دانش آموزان مجتبی امیری، یكتا خسرویان و محمد محكم فرد موفق به كسب رتبه اول تا سوم این رشته شدند.
در دومینو تاپلینگ مقطع متوسطه، آسیا خادم الحسینی، سارا پركان، آیدا احمدی ملیكا فرو گذار و مهرنوش طالعی از دبیرستان یاس شیراز مقام اول را كسب كردند و رتبه دوم این رشته هم به دانش آموزان مدرسه استعداد های درخشان داراب، محمد انصاری، محمد صداقت، علیرضا فدایی، امیرحسین پورزرین و آرمان رحیمی رسید.
مقام سوم این رشته را هم تیم دوم شركت كننده از مدرسه یاس شیراز متشكل از مریم شهرمیانی، منصوره زارع، هاجر بانشی، فاطمه صفوی و فاطمه زارع به خود اختصاص داد.
قائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش در سازمان دانش آموزی در سخنانی در آیین اختتامیه این رقابت ها اظهار داشت: آموزش در مدارس باید به سمت ارزش های دانش آموزان پیش برود تا نتیجه مطلوب تری حاصل شود.
محمود علیگو اضافه كرد: باید در مدارس تغییراتی شكل بگیرد تا از حالت خشك بودن خارج شود و این تغییر به كمك سازمان دانش آموزی و كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در حال انجام می باشد.
این مقام مسئول بازی كردن را عین یادگیری خواند و اظهار داشت: ما هنگامی كه بازی می نماییم، همزمان یاد می گیریم، حتی بازی های كامپیوتری هم می تواند فكر و تمركز دانش آموزان را افزایش دهد.
علیگو با اشاره به اینكه درس های مدرسه هم در انجام بازی های فكری تاثیر دارد، انجام صحیح بازی هایی مثل دومینو را وابسته به فراگیری مسائل فیزیك دانست.
المپیاد ملی بازی های فكری 'رویش' روز پنجشنبه دهم اسفندماه جاری با حضور یك هزار و یكصد دانش آموز از سراسر كشور در شیراز شروع شد و روز شنبه با معرفی برگزیدگان پایان یافت.
به گفته رئیس سازمان دانش آموزی فارس، 10 نفر از برگزیدگان این رقابت ها رهسپار مسابقات بین المللی هلند می شوند، مسابقاتی كه مردادماه 97 برگزار می گردد.
محسن كلاری اضافه كرد: در تلاش هستیم تا سال آینده این المپیاد با حضور دانش آموزان بیشتری از سراسر كشور برگزار گردد و همینطور رقابت های آسیایی دانش آموزان به میزبانی شیراز برگزار گردد.
9873/ 2027


1396/12/12
23:41:57
5.0 / 5
5237
تگهای خبر: آموزش , برگزیدگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور