اجرای طرح ملی ایران مهارت در مدارس گنبدكاووس

اجرای طرح ملی ایران مهارت در مدارس گنبدكاووس كنكوری: گنبدكاووس - طرح ملی ؛ایران مهارت؛ ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه دوره اول با هدف آموزش مهارت های كسب و كار و آشنایی با رشته های فنی و حرفه ای از امروز سه شنبه در مدارس شهرستان گنبدكاووس درشرق گلستان شروع شد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، در آئین آغاز متمركز این طرح در دبیرستان دخترانه دوره اول 'كمك جعفربای' این شهر، مدیر آموزش و پرورش گنبدكاووس اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح ملی آشنایی دانش آموزان مقطع متوسطه دوره اول با رشته های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی به علاقمندان است.
فرج الله رزاقی به اجرای این طرح ملی در 6 استان گلستان، سمنان، زنجان، قزوین، البرز، تهران و هم شهرستان های تهران بزرگ اشاره نمود و اضافه كرد: در این طرح هر یك از دانش آموزان بین 20 تا 60 ساعت آموزش دیده و در انتها هم گواهینامه رشته مهارتی دریافت می كند.
وی، تعداد دانش آموزان مقطع متوسطه دوره اول گنبدكاووس را حدود 16 هزار نفر اعلام نمود و اضافه كرد: برپایه سهمیه اولیه 15 تا 20 درصد دانش آموزان شهرستان در طرح ملی ایران مهارت شركت می كنند.
رزاقی، تولید انگیزه و تغییر نگرش در دانش آموزان و اولیای آنان برای انتخاب رشته های فنی و كار و دانش را از دیگر اهداف اجرای این طرح ملی ذكر كرد و اظهار داشت: هزینه هر ساعت آموزش در این طرح هشت هزار ریال پیش بینی شده كه توسط خانواده ها پرداخت می گردد.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، كمال الدین نظرنژاد معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گنبدكاووس هم با طرح این ادعا كه هم اكنون 14 هزار دانش آموخته دو مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد در این شهرستان بیكار هستند، اظهار داشت: باید نگرش خانواده ها و دانش آموزان به تحصیل در رشته های تجربی تغییر یافته و به سمت رشته های فنی و حرفه ای و كار و دانش سوق یابد.
محمدرضا ملكان رییس مركز آموزش فنی و حرفه ای گنبدكاووس هم در سخنانی، كوتاه ترین مسیر تولید اشتغال برای نسل جوان را مهارت آموزی دانست و اظهار داشت: با اجرای طرح ایران مهارت؛ دانش آموزان برپایه توانمندی و علاقه با انتخاب درست رشته تحصیلی متناسب با بازار كار آینده آشنا می شوند.
شهرستان گنبدكاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1648


1396/12/08
22:33:39
5.0 / 5
4857
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور