جذب 30 هزار و 800 بازمانده از تحصیل در كشور

جذب 30 هزار و 800 بازمانده از تحصیل در كشور كنكوری: مشهد- معاون دوره ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: 30 هزار و 800 بازمانده از تحصیل در كشور طی سال تحصیلی جاری شناسایی و جذب شده اند.


رضوان حكیم زاده روز دوشنبه در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران اضافه كرد: همینطور امسال پنج هزار نفر از دانش آموزان اتباع خارجی فاقد مدرك هویتی جذب آموزش ابتدایی شده اند.
وی اظهار نمود: در مجموع بیش از 500 هزار نفر از دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس ایران تحصیل می كنند كه تعداد آنان 11 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینكه 18 هزار نیروی انسانی در مقطع ابتدایی با استفاده از آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش می شوند، اظهار داشت: از مسئولان انتظار داریم حساسیت در جذب معلم ابتدایی را درك كنند زیرا كمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی نگران كننده است.
حكیم زاده با اشاره به اینكه شورای عالی آموزش و پرورش به اتفاق آرا تصمیم به حذف مدارس سمپاد گرفت اضافه كرد: در سند تحول بنیادین، محور تربیت، مقطع ابتدایی است و اعتقاد بر این است كه دانش آموزان باید در مدارس رشد متوازن یافته و مهارت های زندگی را آموزش ببینند نه اینكه فقط دروس علوم و ریاضی را فراگیرند.
وی اظهار نمود: این روند كه در آزمون مدارس نمونه دولتی 500 هزار نفر شركت می كنند و از بین هر هفت نفر فقط یك نفر وارد این مدارس می شود، روند ناصحیح بود كه سبب می شد كودكان با یكدیگر به روش نادرست مقایسه شوند.
وی با اشاره به اینكه این آزمون ها و مدارس در هفت و نیم میلیون دانش آموز دوره ابتدایی استرس بوجود می آورد و باعث صدمه رسیدن به آنان می گردد، اظهار داشت: این اقدام یك جنایت خاموش در حق دانش آموزان ابتدایی است كه باید جلو آن گرفته می شد.
معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: توجه به استعدادهای برتر امری صحیح است اما استفاده از شیوه های قبل در این راستا غیرمنطقی و صدمه رسان است.
وی اظهار نمود: نظام های پیشرفته دنیا روش های مختلف در حوزه جذب استعدادها دارند و جداسازی به ندرت و در شرایط خاص اتفاق می افتد و بیشتر تاكید بر غنی سازی محیط یادگیری كلاس است.
وی با اشاره به اینكه طبق بررسی های انجام شده پیك های نوروزی تاثیری بر تعمیق یادگیری دانش آموزان ندارد، اظهار داشت: امسال سه مبحث داستان گویی، داستان نویسی و داستان خوانی در روزهای نوروز تعیین شده كه می تواند مهارت های خواندن، نوشتن و خلاقیت دانش آموزان را ارتقا دهد.
7496 / 6053


1396/12/07
16:57:09
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور