لغو تعطیلی مدارس خوزستان درروزهای پنجشنبه

لغو تعطیلی مدارس خوزستان درروزهای پنجشنبه كنكوری: اهواز - مدیر كل آموزش و پرورش خوزستان اظهار داشت: برای جبران عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان در سال تحصیلی جاری، تصمیم به لغو تعطیلی روز پنج شنبه مدارس استان تا آخر سال، گرفته شد.


محمد تقی زاده چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: بروز پدیده گرد و غبار امسال همچون سال های گذشته سبب تعطیلی مدارس خوزستان در چندین روز شده كه برای جبران این عقب ماندگی تحصیلی برنامه ریزی شده كه مدارس تا آخر امسال در روز های پنجشنبه دایر باشند.
وی اظهار داشت: بر مبنای این برنامه از معلمانی كه علاقمند و متمایل به برگزاری كلاس درسی در این روز هستند استفاده می گردد و در حال بررسی برای تعیین راهكار و ابزارهای تشویقی، اعطای امتیاز یا جبران زحمت همكاران برگزار كننده كلاس ها هستیم.
تقی زاده اضافه كرد: این برنامه در تمام مقاطع تحصیلی و برای جبران عقب ماندگی دانش آموزان در دروس پایه اجرا می گردد.
مدیر كل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینكه یك چهارم جمعیت خوزستان را جمعیت دانش آموزی تشكیل داده|، بیان كرد: امسال در حدود 10 روز از تحصیل دانش آموزان خوزستانی تنها به علت بروز پدیده گردو غبار تعطیل اعلام گردید از اینرو از تمام دستگاه ها، استانداری و صداو سیما خواستارم كه برای فراهم سازی بستری به منظور جبران عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان همكاری كنند.
پدیده گرد و خاك از حدود 15 سال پیش به علت خشكسالی ها و كمبود منابع آبی در استان خوزستان بروز پیدا كرده و روز به روز در حال افزایش می باشد هر چند دولت از سال پیش تمام توان خویش را برای مهار این پدیده به كار گرفته است.
كارشناسان بر این باورند كه مهار این پدیده با برنامه ریزی كوتاه مدت و دراز مدت بیش از 10 سال به طول می انجامد.
بروز پدیده گرد و غبار و شدت گرفتن آن در سال های اخیر مشكلاتی را برای استان به دنبال داشته است كه از آن جمله می توان به بروز مشكلات تنفسی، افزایش تعطیلی مدارس، افزایش تعطیلی ادارات و سازمان ها و افزایش مهاجرت از استان اشاره نمود.
شدت گرفتن پدیده گرد و غبار در بهمن ماه سال 1395 سبب قطعی برق و خاموشی های مكرر، قطعی خطوط تلفن و قطعی آب در خوزستان شد، درپی این وضعیت رییس جمهوری و تعدادی از مسئولان كشوری در اسفند ماه سال گذشته برای بازدید از كانون های ریزگرد و بررسی طرحهای مقابله با ریزگردها به استان سفر كردند.
در بهمن ماه امسال هم به علت بروز پی به دنبال پدیده گرد و غباردر هفته های اخیر، رییس سازمان محیط زیست كشور و وزیر جهاد كشاورزی برای بازدید از كانون های ریزگرد و بررسی روند اجرایی طرح مقابله با ریزگرد به استان سفر كردند.
در هفته جاری غلظت گرد و غبار در اهواز و آبادان دوبار به 60 و 66 برابر حد مجاز رسید و مدارس و ادارات خیلی از شهرستان های خوزستان در چندین روز تعطیل اعلام شدند.
مدیر كل آموزش و پرورش خوزستان به تازگی اعلام نمود: به علت تعطیلی مدارس بر اثر پدیده گرد و غبار دوران تحصیل دانش آموزان خوزستانی در مجموع یك دوره تحصیلی، 2 سال كمتر از دانش آموزان سایر استان ها است.
7158/6002


1396/12/02
13:33:18
5.0 / 5
5241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور