رئیس دانشگاه خبر داد:

جابجایی اعضای هیات علمی در طرح ناحیه بندی دانشگاه آزاد

جابجایی اعضای هیات علمی در طرح ناحیه بندی دانشگاه آزاد كنكوری: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به طرح ناحیه بندی این دانشگاه، اظهار داشت: در این طرح اعضای هیات علمی متناسب با نیاز واحدها و مراكز دانشگاهی جا به جا می شوند.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر در جلسه شورای گسترش دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: همانطور كه این دانشگاه در دهه ۶۰ به خوبی به نیاز جامعه پاسخ داد، باید در دهه جاری هم مطالبات كشور را پاسخ دهد.
وی با تاكید بر همزمانی توسعه كیفی و گسترش كمی در آموزشكده های سما تصریح كرد: با عنایت به تحلیل های جمعیتی، موج جدیدی از دانش آموزان در راه می باشد كه سما باید برای جذب آنها برنامه ریزی كند.
رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: سازمان سما باید برای مهارت آفرینی متناسب با مزیت های نسبی در منطقه كه منجر به ایجاد شغل می شود، برنامه ریزی كند.
رهبر با تاكید بر اینكه امروز كشور نیازی به تربیت مهندس ندارد، اضافه كرد: هم اكنون تربیت تكنسین از نیازهای كشور است كه دانشگاه آزاد اسلامی دارای امكانات خوبی در این زمینه است و باید از آن بهره مند شد.
وی با اشاره به اینكه باید دانشگاه آزاد اسلامی نقش ملی خویش را در تربیت تكنسین و تولید شغل ایفا كند، اظهار داشت: باید ملی فكر نماییم و منافع دانشگاه آزاد را در نظر گیریم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه بیكاری و نا امیدی در جامعه رو به افزایش است، تصریح كرد: به همین منظور باید بر روی آموزش های مهارتی اهتمام و تمركز بیشتری داشته باشیم چون كه منجر به كارآفرینی و اشتغال می گردد.
رهبر تصریح كرد: آموزش باید از حالت سنتی خارج و به سمت مدرن پیش رود. آموزش های الكترونیك باید در دستور كار قرار گیرد و نیاز مخاطبان برای آموزش به صورت دقیق سنجیده شود.
وی عنوان كرد: باید مجتمع هایی از دانشكده های مختلف تاسیس تا زمینه گسترش میان رشته ها فراهم گردد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اضافه كرد: برای مقاطع پایین تر از كارشناسی باید به سمت آموزش های مهارتی و برای مقاطع بالاتر از كارشناسی باید به سمت رشته های بین رشته ای حركت نماییم.
رهبر به طرح ناحیه بندی در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و اظهار داشت: در این طرح دانشجو جا به جا نمی گردد، بلكه اعضای هیات علمی متناسب با نیاز واحدها و مراكز دانشگاهی جا به جا خواهند شد.
وی با تاكید بر اینكه تنها ۲۵ تا ۳۰ درصد درآمد دانشگاه های غیردولتی در دنیا از شهریه است، اظهار داشت: باقی درآمدهای آنها از مراكز خیریه و گرنت (پژوهانه) است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: باید سازوكاری برای اعضای هیات علمی تعریف شود تا در یك بازه زمانی مشخص بعنوان مثال ۴ تا ۵ سال موفق به جذب گرنت شوند.
رهبر اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی باید روی صنایعی تمركز و سرمایه گذاری كند كه در خود مجموعه دانشگاه مورد استفاده قرار گیرد.

1396/11/17
15:54:12
5.0 / 5
5593
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور