معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:

30 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش بازگشتند

30 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش بازگشتند كنكوری: بندرعباس - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: 30 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در كشور به همت راهبران آموزشی به چرخه آموزش بازگشتند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، رضوان حكیم زاده روز پنجشنبه در همایش رئیسان اداره های آموزش و پرورش استان هرمزگان اضافه كرد: طرح راهبران آموزش در نظام آموزشی بسیار پرارزش است و در قالب این طرح، راهبران به آموزش دانش آموزان نیازمند و كمتر برخوردار مقطع ابتدایی در منطقه های روستایی و عشایری می پردازند.
طرح راهبر آموزشی از سال تحصیلی گذشته در استان های كشور به اجرا در آمد.
در سال تحصیلی گذشته 2 هزار و 515 راهبر آموزشی نظارت بالینی و حمایتی مدرسه ها را انجام دادند و در سال تحصیلی جاری این تعداد به حدود سه هزار نفر رسیده است.
وی بیان داشت: سیاست معاونت آموزش ابتدایی، نخبه پروری و حضور دانش آموزان در مدرسه های خاص همچون تیزهوشان نیست، چون كه تفكیك سبب مشكلات روحی در هر 2 گروه دانش آموزان عادی و تیزهوش می گردد.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار نمود: به رسمیت شناختن اراده آزاد انسان در جریان تربیت از دیگر اصول آموزشی در دوره ابتدایی است و به جای نخبه پروری معتقدیم دانش آموزان باید در كنار هم محتوای نظام آموزشی تربیتی را فرا گیرند.
حكیم زاده با تاكید بر این كه گام نخست برای بهبود فرآیند تعلیم و تربیت از كلاس درس باید آغاز شود، بیان داشت: در این راستا برای كیفیت بخشی به اصل آموزش، تامین معلم ماهر برای كلاس درس است.
وی افزود: یكی از چالش های عدالت آموزشی هم تولید تنوع در نوع مدرسه ها است در صورتی كه عدالت آموزشی استفاده از فرصت های برابر یاددهی برای همه دانش آموزان كشور است.
حكیم زاده اضافه كرد: تنوع مدرسه ها سبب می گردد اعتماد به نفس دانش آموزان از بین برود و این مورد نابرابری های جدی را بر نظام آموزشی تحمیل می كند.
این مسئول تصریح كرد: آنچه بعنوان مبنا در معاونت آموزش ابتدایی هدف گذاری شده است، تاكید بر كتاب قرآن بعنوان درس زندگی و منبع اصلی در تربیت دانش آموزان است.
وی ادامه داد: در اجرای این راهبرد به دنبال تربیت رحمانی مبتنی بر قرآن هستیم، چون كه در این رویكرد تربیتی، اخلاق مداری اولین اجبار است كه باید مورد توجه جدی مدیران و معلمان باشد.

**كیفیت آموزشی در مدرسه های هرمزگان با مناطق برخوردار كشور برابری می كند
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در بازدیدی كه از مدرسه های هرمزگان صورت گرفت، كیفیت آموزشی در مدرسه های این استان با مناطق برخوردار كشور همچون تهران برابری می كرد و این به مفهوم توسعه یافتگی آموزش و پرورش این منطقه است.
حكیم زاده اضافه كرد: روند اجرای برنامه های وزارت آموزش و پرورش و كیفیت امور آموزشی تربیتی در مدرسه های هرمزگان مطلوب است.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در سفر یك روزه به استان هرمزگان به همراه مدیر كل عشایری و امور مناطق كمتر توسعه یافته وزارت آموزش و پرورش بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهیدان در بهشت زهرا بندرعباس، از نمایشگاه پژوهشی دانش آموزان و هم چنین مدرسه های ناحیه یك و دو بندرعباس بازدید كردند.
دیدار با استاندار هرمزگان، شركت در همایش رئیسان اداره های آموزش و پرورش سراسر استان و نشست تخصصی با كادر آموزش ابتدایی از دیگر برنامه های این سفر بود.
استان هرمزگان 340 هزار دانش آموز، 14 هزار معلم و 15 هزار و 500 كلاس درس دارد.
7195/7408
خبرنگار: رقیه غلامی زاده ** انتشار دهنده: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار استان در كانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینك جستجو كانال: كنكوریbandarabas@
*ایمیل: كنكوری.hormozgan@yahoo.com


1396/11/12
15:41:02
5.0 / 5
4872
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور