مازندران میزبان كنفرانس شانزدهم آموزش ریاضی ایران تعیین شد

مازندران میزبان كنفرانس شانزدهم آموزش ریاضی ایران تعیین شد كنكوری: بوشهر- ایرنا- پانزدهمین كنفرانس آموزش ریاضی ایران روز جمعه در بوشهر با تعیین استان مازندران بعنوان میزبان برگزاری شانزدهمین كنفراس پایان یافت.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، نایب رئیس اتحادیه انجمن های معلمان ریاضی ایران در این آیین اظهار داشت: در پانزدهمین كنفرانس آموزش ریاضی ایران در بوشهر معلمان در قالب 9 كارگاه آموزشی، 70 پوستر و 30 مقاله با آخرین یافته های آموزش ریاضی، شیوه های جدید تدریس، چگونگی برخورد با دانش آموزان و تولید ارتباط با درس آشنا شدند.
ولی الله خان پور اضافه كرد: ارتقای آموزش معلمان، بهبود بخشی به آموزش ریاضی، بررسی چالش های آموزش و شیوه های آموزش ریاضی بویژه در مقطع ابتدایی كه پایه و اساس آموزش دانش آموزان است از هدف های برگزاری پانزدهمین كنفرانس آموزش ریاضی ایران است.
دبیر كمیته اجرایی پانزدهمین كنفرانس آموزش ریاضی ایران اظهار داشت: در سالهای اخیر با شناخت فرصت ها و تهدیدها، چالش ها، نقاط ضعف و قوت در حوزه آموزش طرح تقویت بنیه علمی با حمایت بخش های مختلف تدوین و اجرایی شد.
حسین درتاج افزود: دریافتیم كه بخشی از موفقیتمان در این عرصه می تواند ناشی از توجه به نیروی انسانی و تولید جنب و جوش، شور و شعف علمی، درس پژوهی و اقدام پژوهی توسط آموزگاران و دبیران باشد.
وی بیان كرد: بنابراین توانمندسازی نیروی انسانی در دستور كار قرار گرفت و به موازات آن برگزاری كارگاه های آموزشی، دوره های ضمن خدمت و آموزش نیروی انسانی در راس برنامه های آموزش و پرورش قرار گرفت.
درتاج افزود: در این ارتباط برای تكمیل دوره های آموزشی ضمن خدمت معلمان، پانزدهمین كنفرانس آموزش ریاضی كشور بعنوان مهمترین رویداد علمی بزرگ برای انگیزه بخشی و سرعت دادن به حركت بوجود آمده در بوشهر برگزار گردید.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: برای برگزای هرچه بهتر این كنفرانس كارگروه های هفت گانه شامل دبیرخانه و هماهنگی، روابط عمومی و تبلیغات، پشتیبانی و تداركات، تشریفات، فناوری و امور سایت، تامین و انتظام و ارزشیابی و نظارت تشكیل شد.
درتاج ادامه داد: همینطور فراخوان مقالات، داوری و انتخاب آنان توسط كمیته علمی متناسب با تقویم اجرایی و با وجود تنگنای زمانی به انجام رسید و به شركت كنندگان اعلام گردید.
وی بیان كرد: علاوه بر حمایت همه جانبه و همراهی های مورد نیاز مدیركل، مشاركت بخش های درون سازمانی و برون سازمانی، فوران عنصر همدلی و نگرش تیمی، تلاش وافر همه بخش ها و بویژه اتحاد، انسجام و هماهنگی میان كمیته های علمی و اجرایی از دیگر جنبه های ممتاز این كنفرانس بود.
دبیر كمیته اجرایی پانزدهمین كنفرانس آموزش ریاضی ایران اظهار داشت: در این كنفرانس علمی كارگاه های آموزشی برای حدود 500 آموزگار و دبیر ریاضی با حضور هشت نفر از مولفان كتاب های درسی برگزار گردید.
درتاج، از دستگاه های اجرایی حامی و همراه پانزدهمین كنفرانس ریاضی ایران همچون منطقه ویژه پارس جنوبی، پتروشیمی مروارید و نیروگاه اتمی بوشهر قدردانی كرد.
در پانزدهمین كنفرانس ملی آموزش ریاضی كشور در بوشهر حدود 300 مقاله به دبیرخانه ارسال و بعد از داوری 92مقاله پذیرفته شد كه در طول برگزاری كنفرانس به صورت سخنرانی و عرضه پوستر به اجرا درآمد.
در حاشیه این كنفرانس، نمایشگاهی از دستاوردها و دست سازهای ریاضی از استان های مختلف در معرض دید قرار گرفت و ساخته های در رابطه با علوم ریاضی و كتاب آموزشی و كمك درسی عرضه شد.
برگزاری كلاس های آموزشی، سخنرانی علمی، گردشگری در مناطق دیدنی بوشهر، بخش دیگری از پانزدهمین كنفرانس آموزش ریاضی ایران به میزبانی بوشهر بود.
در مراسم اختتامیه این كنفرانس هم كه با حضور آموزگاران ریاضی از سراسر كشور برگزار گردید از 25 آموزگار پیشكسوت بوشهری تجلیل به عمل آمد.
همچنین از دستگاه های اجرایی كه برای برگزاری این كنفرانس با اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر همكاری داشتند، تجلیل و تقدیر گردید.
6047/6043**
خبرنگار: موناعیدان* انتشاردهنده: خدانظرخواجه


1396/11/06
18:07:48
5.0 / 5
4821
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور