فقط برای سال تحصیلی آینده؛

دوره كاردانی پیوسته در دانشگاه فنی و حرفه ای فعال شد

دوره كاردانی پیوسته در دانشگاه فنی و حرفه ای فعال شد كنكوری: رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از موافقت وزارت علوم با پذیرش دانشجو در مقطع كاردانی پیوسته صرفا برای سال تحصیلی ۹۸_۹۷ خبرداد.ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی رایزنی با وزارت علوم، قرار شد، آن دسته از دانش آموختگان هنرستان های فنی و حرفه ای و كاردانش كه تابحال در دوره كاردانی پذیرفته نشده اند، می توانند صرفا برای سال تحصیلی ۹۸_۹۷ بدون نیاز به گذراندن واحد پیش نیاز(جبرانی) فقط در آموزشكده های فنی و حرفه ای پذیرفته شده و با مدرك كاردانی دانش آموخته شوند.
وی توضیح داد: دانش آموزان سه سال در هنرستان های فنی و حرفه ای و كاردانش تحصیل كرده و دو سال هم با تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه ای یك مهارتی را می آموختند. امسال وزارت علوم اعلام نمود كه دوره كاردانی پیوسته منسوخ است.
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: درباره این موضوع، با مسئولان ذی ربط وزارت علوم رایزنی كردیم و توضیح دادیم كه باید بین دو نظام آموزش، یعنی نظام آموزش هنرستان های فنی و حرفه ای و دانشگاه ارتباطاتی باشد و مصوبه وزارت علوم دراین خصوص صحیح نیست.
وی یادآورشد: چراكه پنج سال برای آموزش یك مهارت كافی است و فرد هم می تواند پس از ۵ سال وارد بازار كار شود. بدین صورت كه مقدمه مهارت را در دوره متوسطه گذرانده و بعد ادامه آن را به مدت دو سال در دانشگاه فنی و حرفه ای طی می كند.
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: وزارت علوم در یك بند، همان مصوبه (منسوخ شدن كاردانی پیوسته) آورده بود، افرادی كه ۳ سال در هنرستان های فنی و حرفه ای و كاردانش تحصیل كرده اند، اگر می خواهند وارد كاردانی پیوسته شوند، باید یك ترم پیش نیاز طی كنند كه با پیگیری دانشگاه این بند لغو شد، و كاردانی پیوسته برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷، دوباره برای دانشگاه فنی و حرفه ای برقرار شد.
به گزارش كنكوری به نقل از مهر، به تازگی وزارت علوم اعلام كرد، برپایه مصوبات كمیسیون برنامه ریزی آموزشی تمام دوره های كاردانی پیوسته توسط دفتر برنامه ریزی آموزش عالی منسوخ شده و قابل اجرا نخواهد بود.

1396/10/29
19:12:47
5.0 / 5
4607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور