معاون وزیر علوم :

لزوم اهتمام برای بسط و سامان پذیر كردن اتاق های فكر استانی

لزوم اهتمام برای بسط و سامان پذیر كردن اتاق های فكر استانی كنكوری: معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، بر لزوم اهتمام ویژه در جهت بسط و سامان پذیرتر كردن اتاق های فكر استانی تصریح كرد.به گزارش كنكوری به نقل از وزارت علوم، غلامرضا غفاری، در آیین معارفه مدیر كل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی، با اشاره به شرح وظایف و مأموریت هایی كه برای دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی تعریف شده، تصریح كرد: حوزه فرهنگی و اجتماعی، حوزه ای پویاست، به خصوص در فضای دانشگاه های كشور كه قلمرو گسترده ای را در برمی گیرد، تنوع بیشتری از فعالیت ها را می طلبد.
وی «اتاق های فكر استانی»، «كرسی های نظریه پردازی» و «قانون مداری» را از مهم ترین عرصه های پیش روی این دفتر بر مبنای تكالیف اسناد بالادستی دانست و بر لزوم فعال تر كردن این حوزه ها تاكید كرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، درمورد «اتاق های فكر استانی» خاطرنشان كرد: این امر در برنامه ششم توسعه و برنامه تقدیمی وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی تاكید شده است؛ ازاین رو باید اهتمام ویژه خویش را در جهت بسط و سامان پذیرتر كردن آنها مصروف بداریم.
وی در ادامه درمورد «كرسی های نظریه پردازی یا ترویجی» بیان كرد: با عنایت به پتانسیل های موجود در دانشگاه ها باید در این زمینه فعالیت های بیشتری انجام شود؛ چون كه این فعالیت ها معطوف به آن هستند كه مشاركت اجتماعی و فرهنگی دانشجویان را در دانشگاه ها گسترش و ارتقا بخشیم.
وی اضافه كرد: هر چه مشاركت دانشجویان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی افزایش یابد، علاوه بر آنكه باعث گرم تر شدن فضای دانشگاه ها می شود، خیلی از مسائل و مشكلاتی را كه دانشگاه ها با آن مواجهند مرتفع می كند.
غفاری «قانون مداری» را از دیگر مأموریت های دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانست و خاطرنشان كرد: قانون مداری و آشنایی دانشجویان با حقوق و تعهدات خود در قالب «حقوق شهروندی»، با عنایت به تأكیدات و اهتمام ویژه ای كه از جانب دولت در این خصوص وجود دارد، به صورت جدی دنبال می گردد.
به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، وجه ترویجی قانون مداری در فضای دانشگاه ها، بویژه میان دانشجویان و تشكلهای دانشجویی، فعالیت های آنان را در مدار قانون تنظیم می كند.
وی همینطور از خدمات و تلاش های ارزشمند دكتر وحید شالچی، در زمان تصدی مدیریت دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی قدردانی كرد.

1396/10/26
20:31:36
5.0 / 5
5200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور