معلم نیكوكار در بخش شیبكوه فسا مدرسه ساخت

معلم نیكوكار در بخش شیبكوه فسا مدرسه ساخت كنكوری: شیراز- ایرنا- علی رعیت پیشه معلم نیكوكار، آموزشگاه 9 كلاسه در بخش شیبكوه شهرستان فسا ساخت و تحویل آموزش و پرورش داد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا این مدرسه در زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع و با زیر بنای 630 متر مربع با مشاركت اداره كل نوسازی مدارس فارس بنا شده است.
این آموزشگاه مجهز به امكاناتی همچون سیستم سرمایی و گرمایی و نماز خانه است كه با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال احداث شده است.
درآیین ویژه تحویل این مدرسه كه شنبه برگزار گردید مدیر كل آموزش و پرورش فارس اظهار داشت: وظیفه نظام تعلیم و تربیت، پرورش انسانهایی است كه دلسوز جامعه باشند.
حمیدرضا آذری اضافه كرد: انسان هایی درجامعه مفید و موثر هستند كه در عین برخورداری از منابع مالی، بتوانند بدور از دلبستگی به آن، از این منابع خدادادی برای رفع مشكلات جامعه استفاده كنند و به مردم خود خدمت كنند.
وی اقدام خیر خواهانه یك فرهنگی را در ساخت مدرسه، مهم و تاثیر گذار دانست و اضافه كرد: فرهنگیان همواره بعنوان یك الگو شایسته در جامعه مطرح هستند و هر اقدام نیكی كه انجام دهند، یك فرهنگ سازی است و می تواند الگو و سرمشق حركت دیگر افراد جامعه در آن مسیر باشد و ما باید قدر دان این افراد باشیم.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم اظهار داشت: هم اكنون بر خلاف گذشته، ثروت جوامع را بر مبنای خرد افراد آن جامعه می سنجند.
محمد جواد جمالی اضافه كرد: خرد می تواند ثروت تولید كند و برای كشور پیشرفت و توسعه را به همراه داشته باشد و بنابراین است كه در دین مبین اسلام بر اهیمت دانایی تاكید گردیده است.
وی اظهار داشت: در سال های گذشته هم به جهت سخت افزاری و به جهت نرم افزاری آموزش و پروش مورد غفلت واقع شده و یكی از دلایلی كه امروزه باعث مهاجرت افراد از روستاها به شهرها شده، نبود مدارس مناسب در مناطق روستایی است كه باید برای رفع این مشكل كوشش كرد.
مدیر كل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس هم اظهار داشت: خیرین باهوشترین مردم هستند، چون كه توانسته اند از منابعی كه خداوند در اختیار آنها گذاشته، به نحو شایسته و به موقع حد اغلب بهره را ببرند.
سرفراز موصلی اضافه كرد: خیرین در این تجارت معنوی سود زیادی برده اند و مردم این منطقه باید قدر شناس مسئولین خود باشند.
شهرستان فسا در فاصله 130 كیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.
خبرنگار: سهیلا شیبانی نژاد ** انتشار دهنده: غلامرضا مالك زاده
7375 / 1876


1396/10/23
23:30:26
5.0 / 5
5058
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور