دغدغه ملی در آموزش و پرورش

دغدغه ملی در آموزش و پرورش به گزارش كنكوری معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: مسائل مختلف نظام تعلیم و تربیت باید بین مردم و مسئولان به یك دغدغه اساسی و ملی تبدیل گردد تا بتوان به اهداف عالیه رسید.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، مجتبی زینی وند شامگاه شنبه در شورای آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینكه مسئله آموزش و پرورش موضوعی همگانی و بسیار سرنوشت ساز است اضافه كرد: همه دلسوزان باید نسبت به حل مسائل آموزش و پرورش احساس تكلیف كنند.
وی ادامه داد: وظیفه همه دستگاه های اجرایی است كه با آموزش و پرورش در جهت اهداف و آرمان های نظام اسلامی و عرصه خطیر تعلیم و تربیت همكاری كنند كه قانون پیش بینی های لازم را در قالب فعالیت شوراهای آموزش و پرورش انجام داده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: عمومی كردن مسائل آموزش و پرورش با بسیج تمام منابع و امكانات محلی و ملی برای ارتقای هدف ها و تحقق برنامه های جمهوری اسلامی بسیار ضروری می باشد.
زینی وند خاطرنشان كرد: تمام كسانی كه صاحب اندیشه و فرهنگ هستند باید در كنار متولیان آموزش و پرورش وارد عرصه فعالیت شوند چون دولت و مسئولان به تنهایی پاسخگویی همه مطالبات نیستند.
وی اظهار نمود: شوراهای آموزش و پرورش باید در تمام استان ها برای جلب همكاری و مشاركت تمام فرهیختگان و دلسوزان برنامه ریزی های لازم را بر حسب نیاز و با جدیت انجام دهند.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: هر جامعه ای به فكر توسعه پایدار می باشد سراغ آموزش و پرورش را می گیرد چون نظام تعلیم و تربیت از چنان اهمیت و جایگاهی برخوردار می باشد كه شاخص اصلی موفقیت به حساب می آید.
زینی وند با اشاره به اینكه آموزش و پرورش یزد بخاطر برنامه های مختلف و قبولی دانش آموزان این استان در كنكور در سال های متوالی یك برند در كشور به حساب می آید بر تلاش بیشتر برای حفظ موقعیت كنونی تصریح كرد.
همچنین استاندار یزد اظهار داشت: خروجی نظام تعلیم و تربیت باید گسترش و ترویج اخلاق و معنویت در جامعه و بین نسل جوان باشد و برای تحقق آن همه عوامل بسیار نقش آفرین هستند.
محمود زمانی قمی اضافه كرد: اگر در جامعه ای از حریم ها و ارزش ها صیانت شود خیلی از صدمه ها در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هم در آن جامعه كم می گردد ازاین رو آموزش و پرورش برای رسیدن به آن هدف های متعالی بكوشد.
وی با اشاره به اینكه فرهنگ سپاس و قدردانی جزو فرهنگ اسلامی، ایرانی است از همگان تقاضا كرد تا در تعریف و تمجید ها همواره حد اعتدال را رعایت نمایند و از افراط در آن بشدت خودداری نمایند.
استاندار یزد خاطرنشان كرد: باید نظام تعلیم و تربیت به دانش آموزان یاد دهد كه از همان ابتدای زندگی همواره به بزرگتر ها احترام بگذارند و مرزهای تعریف و تمجید از دیگران را فراموش نكنند.
حدود 240 هزار دانش آموز در یكهزار و 900 باب مدرسه در استان یزد مشغول به تحصیل هستند كه 13 درصد از این تعداد در 189 مدرسه غیر دولتی تحصیل می كنند.
تعداد فرهنگیان استان یزد هم 18 هزار نفر اعلام شده است.


 

1396/10/16
22:57:59
5.0 / 5
5071
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور