ولایتی تاكید كرد:

دانشگاههای ما در علوم انسانی در دنیا جایگاهی ندارد

دانشگاههای ما در علوم انسانی در دنیا جایگاهی ندارد كنكوری: رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشگاههای ما در علوم انسانی در دنیا جایگاهی ندارند.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، علی اكبر ولایتی در همایش معاونان پژوهشی دانشگاه آزاد اظهار داشت: حوزه های علمیه كشور در زمینه علوم انسانی فعالیت زیادی كرده اند اما دانشگاههای ما در این حوزه جایگاهی ندارند.
وی اظهار داشت: ما تا كی باید حرف های داروین را بزنیم. با عنایت به اینكه خودمان منابع بسیار عظیمی داریم و باید از آنها استفاده نماییم.
رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزا اضافه كرد: علم و فرهنگ به موازات یكدیگر باید در این دانشگاه پیشرفت كنند كه ما در این زمینه بسیار عقب هستیم.
ولایتی با اشاره به اینكه از جانب دشمنان القائاتی در مورد خشكسالی كشور مطرح می شود، تصریح كرد: این القائات دروغ است.
وی افزود: در طول سال حدود ۴۰۰ میلیارد متر مكعب نزولات آسمانی داریم كه ۲۵ درصد آن مصرف بهینه می گردد.
رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد عنوان كرد: ما در كشوری گرم و خشك هستیم اما اینكه نمی توانیم از این نزولات استفاده نماییم به علت بی عرضگی ما است.
ولایتی اضافه كرد: می گویند جنگ آینده در مورد آب است.
رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد تصریح كرد: اینكه برخی ها در كشور نادانسته حرف های غربی ها را در مورد خشكسالی را مطرح می كنند صحیح نیست و برخی در داخل كشور در این زمینه سیاه نمایی می كنند.
وی تصریح كرد: دانشگاه آزاد باید پاسخی برای این سیاه نمایی ها و نجات آب و هدر رفتن آب پیدا كند.
ولایتی در مورد دریاچه ارومیه هم اظهار داشت: این دریاچه قابل احیا است و اینطور نیست كه از بین برود.
رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد با اشاره به اینكه پژوهش ها در كشور باید مسئله محور باشد، اظهار داشت: باید در دانشگاه آزاد سیستم الكترونیكی دریافت پیشنهادات پژوهشی تولید شود تا بتوانیم متناسب با شرایط اقلیمی و جامعه خود موضوعات را عرضه و بررسی كنیم.
وی به مبحث مصولات تراریخته اشاره كرد و ادامه داد: حتما سراغ این حوزه نمی رویم. نباید كاری كنیم كه امكاناتی كه در كشور داریم را از دست بدهیم.
رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد با اشاره به تنوع گیاهی در كشور ایران اضافه كرد: نباید بذری را بیاوریم كه بعد از تبدیل بذر به محصول نتوانیم مجدد از آن بعنوان بذر استفاده نماییم.
وی اضافه كرد: اغلب افرادی كه صاحب نظر هستند مبحث محصولات تراریخته را خلاف مصالح ملی می دانند. این در شرایطی است كه در اروپا قیمت محصولات ارگانیك چند برابر دیگر محصولات است.
ولایتی خاطرنشان كرد: در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام كردیم كه باید در گندم باید به خودكفایی برسیم چون كه اگر روزی حكومتی مانند آمریكا كه نه شرم دارد و نه غیرت تلاش كند مخالفان را تحریك كند و تحریم علیه ایران تولید كند بتوانیم در غذا خودكفا باشیم.
وی اظهار داشت: بنا بر این در دانشگاه آزاد باید در زمینه كشاورزی و مصرف بهینه آب فعالیت تحقیقاتی انجام شود.
رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد تصریح كرد: سالهاست كه داریم پژو تولید می كنیم اما از فرانسوی ها بعید است كه به ما چیزی بدهند تا ما بتوانیم در این حوزه خودكفا شویم.
ولایتی ادامه داد: در حوزه تجهیزات پزشكی هم باید به خودكفایی برسیم چون كه خیلی از كمپانی های خارجی كه در كشور هستند كارشان این است كه نگذارند ما به خودكفایی برسیم.
وی تصریح كرد: برخی ها می گویند آموزش بر پژوهش غلبه كرده است كه این مورد درست نیست و هر چیزی باید جای خویش را داشته باشد.
رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد افزود: برخی ها می گویند آی اس آی نباید باشد اما نباید گول این حرف ها را بخوریم چون كه هر چقدر بخواهند بر ضد ما كار كنند اما مجبورند علم ما را منتشر كنند.
ولایتی تصریح كرد: هیچ چیز نباید جای دیگری را بگیرد. زمانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی می گویند آی اس آی نباید و باید مقالات در مجلات خودمان منتشر شود. نمی شود كه خودمان بنویسیم و بعد خودمان تعریف كنیم. نباید به این حرف ها گوش دهیم.

1396/09/26
23:36:35
5.0 / 5
5057
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور