اجرای 88 برنامه فرهنگی، هنری و علمی در كانون های پرورش فكری گلستان

اجرای 88 برنامه فرهنگی، هنری و علمی در كانون های پرورش فكری گلستان كنكوری: گنبدكاووس - ایرنا - مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گلستان از اجرای 88 برنامه متنوع فرهنگی، هنری و علمی در روزهای هفته پژوهش (25 تا 30 آذر ) در كانون های پرورش فكری كودكان و نوجوانان این استان اطلاع داد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، عبدالرحیم سیفی روز شنبه در مراسم آغاز هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران نوجوان عضو كانون های پرورش فكری كودكان و نوجوانان شرق گلستان و مربیان آنان در گنبدكاووس، اظهار داشت: تقویت حس و روحیه تحقیق و پژوهش در كودكان و نوجوانان از رویكردهای كانون های پرورش فكری كودكان و نوجوانان است.
وی اضافه كرد: تجلیل از كودكان و نوجوانان و مربیان پژوهشگر آنان در شرق و غرب استان، برپایی نمایشگاه آثار پژوهشی و نشریه دیواری، طبیعت گردی و برپایی كارگاه های آموزشی از مهمترین برنامه های این هفته است.
سیفی بابیان اینكه هم اكنون 28 كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان ثابت، سیار و پستی درسطح استان گلستان فعال است، افزود: تقویت روحیه و حس كنجكاوی برای تحقیق و پژوهش در كودكان و نوجوانان عضو كانون ها از دیگر رویكردهای كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گلستان است.
وی خاطرنشان كرد: در همین راستا برخی برنامه ها همچون تهیه مجموعه داری، تهیه نشریه دیواری از چهره های علمی و مفاخر كشور و استان و تهیه مستند از فعالیت های پژوهشی مثل پرواز پرندگان در دستور كار قرار گرفته است.
مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گلستان همینطور با اشاره به فلسفه فعالیت های كانون های پرورش فكری كودكان و نوجوانان اظهار داشت: مهمترین محور فعالیت كانون ها كتاب و انس دادن اعضا به كتابخوانی بعنوان مقدمه تحقیق و پژوهش است.
سیفی اضافه كرد: برای انس دادن كودكان و نوجوانان به كتاب و كتابخوانی و انجام فعالیت های تحقیقی و پژوهشی باید دغدغه كتاب و مطالعه در خانواده ها بویژه پدرها و مادرها تقویت شود.
به گزارش كنكوری به نقل از ایرنا، فرج الله رزاقی مدیر آموزش و پرورش گنبدكاووس هم در این مراسم، از پژوهش و تحقیق بعنوان مایه حیات و رشد و توسعه جامعه نام برد و اظهار داشت: معلمان و مربیان مدارس و هم خانواده ها باید تقویت كننده روحیه تحقیق و پژوهش در دانش آموزان باشند.
در حاشیه این مراسم كه در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان شماره دو گنبدكاووس برگزار شد، چند كارگاه آموزشی و علمی شامل دانش و خلاقیت، زیست شناسی، نجوم، نوشتن خلاق و آزمایشات علمی برگزار شده بود.
شهرستان گنبدكاووس با 350 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.
3039/1860
خبرنگار: علی لكزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیری


1396/09/25
13:49:48
5.0 / 5
4723
تگهای خبر: پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور