علوم انسانی در صدر؛

حضور آثار جدید در دبیرخانه جشنواره كتاب دانشجویی

حضور آثار جدید در دبیرخانه جشنواره كتاب دانشجویی به گزارش كنكوری رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی اظهار داشت: حدود ۷۷۰ اثر به دبیرخانه بیست و چهارمین جشنواره ملی كتاب سال دانشجویی ارسال شد كه بیشترین آثار در حوزه علوم انسانی بوده است.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، نشست خبری بیست و چهارمین جشنواره ملی كتاب سال دانشجویی دوشنبه پانزدهم آبان ماه در محل خبرگزاری بین المللی قرآن برگزار گردید.
عادل تقوی با عرضه گزارشی از روند اجرایی بیست و چهارمین دوره از جشنواره ملی كتاب سال دانشجویی، اظهار داشت: دانشجویان تا آخر شهریورماه سال جاری مهلت داشتند آثار خویش را در قالب تالیف و ترجمه به دبیرخانه جشنواره ارسال كنند، آثار بعد از دریافت شرایط جهت شركت در جشنواره، در چهار مرحله داوری شدند و آثار برگزیده و شایسته تقدیر هفته آینده در دانشگاه تهران در حضور مسئولین دانشگاهی و فرهنگی تقدیر خواهند شد.
وی درباره آثاری كه به دبیرخانه فرستاده شده، توضیح داد: حدود ۷۷۰ اثر، به دبیرخانه جشنواره ارسال شد كه در مرحله اول ۱۰۰ اثر دارای خصوصیت ورود به جشنواره نبودند و حذف شدند و در نهایت ۶۶۰ اثر به عنوان آثاری كه جهت شركت در جشنواره را دارا هستند به مرحله داوری راه یافتند.
رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی اضافه كرد: این ۶۶۰ اثر از نظر كمی نسبت به سال های گذشته، بیشترین تعداد آثاری بود كه دریافت كردیم و نسبت به دوره های گذشته حدود پنج درصد افزایش تعداد آثار را داشتیم، از نظر كیفی هم با عنایت به نظری كه ارزیابان و داوران كه از اساتید و هیات علمی دانشگاه ها هستند این آثار را ارزیابی كردند.
بیشترین تعداد آثار را در حوزه علوم انسانی داشتیم
تقوی در اعلام آثار برگزیده در حوزه های مختلف توضیح داد: بیشترین تعداد آثار را در گروه های مختلفی كه برای جشنواره تعریف شده بود در حوزه علوم انسانی داشتیم، در حوزه علوم انسانی به تفكیك رشته های مختلفی كه آثار دریافت شدند، رشته حقوق با ۸۱ اثر، دین و فلسه با ۶۵ اثر و روانشناسی و علوم تربیتی با ۶۳ اثر، بعد از گروه علوم انسانی، در رتبه دوم گروه پزشكی و دام پزشكی با ۱۳۷ اثر تعداد بیشترین آثار، و در رتبه سوم گروه فنی و مهندسی با ۵۲ اثر را دریافت كردیم.
رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی توضیح داد: در توزیع آثار از لحاظ تفكیك تالیف و ترجمه، ۶۶ در صد آثار در حوزه تالیف و ۳۴ درصد هم ترجمه بود.
 

1396/08/15
19:47:12
5.0 / 5
5234
تگهای خبر: پزشكی , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور