معاون پزشكی دانشگاه تاكید كرد:

توسعه رشته های دستیاری تخصصی در دانشگاه آزاد

توسعه رشته های دستیاری تخصصی در دانشگاه آزاد به گزارش كنكوری معاون پزشكی دانشگاه آزاد اظهار داشت: باید نسبت به ایجاد و توسعه رشته های دستیاری تخصصی در این دانشگاه توجه بیشتری صورت گیرد.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه آزاد، محسن نفر در نشست روسای دانشكده های پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: حدود ۳۰ سال است كه این دانشگاه در رشته پزشكی به جذب دانشجو پرداخته و متخصصان بسیاری را تربیت كرده است. اما متاسفانه دانشگاه از وجود این فارغ التحصیلان محروم است وباید از این ظرفیت استفاده گردد.
وی به كمبود عرصه بالینی در حوزه پزشكی اشاره كرد و اضافه كرد: مسئولان حوزه پزشكی با مدیریت هزینه ها و بهره گیری از خیران استانها نسبت به احداث بیمارستان در جوار واحد خود باید اقدام كنند، در غیر اینصورت شاهد تحول مثبتی در حوزه پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی نخواهیم بود.
معاون علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه كرد: بعد از ارتقا عرصه بالینی متولیان حوزه علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی باید نسبت به ایجاد و توسعه رشته های دستیاری تخصصی، توجه بیشتری داشته باشند.
نفر تصریح كرد: طبق بررسی های صورت گرفته خیلی از واحدها ظرفیت لازم برای تولید رشته های دستیاری تخصصی را دارند كه با تلاش بیشتر و جمع آوری مستندات در مورد ظرفیت های واحد مجوزهای لازم را دریافت كنند.
وی با اشاره به بحث تغییرات در نظام آموزش پزشكی و organ base شدن دوره علوم پایه در دانشگاه آزاد اظهار داشت: باآنكه هر تغییری در ابتدای امر با مقاومتهای روبرو است، اما این تغییر لازمه پویایی این حوزه به حساب می آید.
معاون پزشكی دانشگاه آزاد عنوان كرد: تولید دبیرخانه در بخشهای پزشك عمومی، دندانپزشكی، داروسازی، علوم پایه و تخصصی رشته های پزشكی همانند وزارت بهداشت در دستور كار قرار گرفته و اعضای این دبیرخانه ها از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی تشكیل شده است.
وی تصریح كرد: رسالت اصلی این دبیرخانه ها بررسی اولویت های درسی رشته های مختلف، ارزیابی، بازرسی و نظارت بر فعالیت واحدهای مجری رشته پزشكی است.
 

1396/08/02
23:24:41
5.0 / 5
5814
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور